Instagram Hikayeleri Web'e Geliyor

Instagram Hikayeleri Web'e Geliyor

Snapchat'ten kopyalanan ve Snapchat'e fark atmayı başaran Instagram Hikayeleri şimdi de Instagram'ın Web sürümüne geliyor. Web sürümde ilk olarak sadece hikayeleri görüntülememizi sağlayacak olan Instagram, önümüzdeki aylarda web sürümünde de hikaye paylaşmamıza izin verecek.

Facebook şirketi, Snapchat'ten kopyaladığı ve Instagram'da daha popüler olan Hikayeler özelliğine erişimin daha fazla olması için bu özelliği Web sürümüne de getirme kararı aldı. Snapchat'in toplamda 173 milyon aktif kullanıcısı bulunuyorken, Instagram'ın sadece Hikayeler kapsamında 250 milyon kullanıcısı bulunuyor. Buna ek olarak, Web'e gelecek bu özellik ile kullanıcı sayısının bir hayli artacağı düşünülüyor. Hikayeler ile Instagram'ın, artırılmış gerçeklik filtreleri, yüz filtreleri, kısa mesajlar ve daha pek çok şey içeren Snapchat'in en ilgi çekici noktalarını etkin bir şekilde kopyaladığını da belirtmekte fayda var.

Mobil uygulamadaki gibi, Instagram Hikayeleri Web'de görüntülendiğinde sayfanın üstünde görünecek. Bir hikayeyi tıklayarak inceleyebilir, daha sonra ilerlemek veya geri gitmek için küçük ok simgesine hafifçe basabilirsiniz. Ayrıca Instagram, bugün itibarıyla Web'de Hikayeleri yayınlamaya başladığını belirtti ancak süreç haftalar içerisinde tamamlanmış olacak. Instagram Web'de Hikaye paylaşma işlemi ise önümüzdeki aylarda kullanıcılarla buluşacak.

Selena Gomez'in Instagram Hesabı Hacklendi, Justin Bieber'ın Uygunsuz Fotoğrafları Ortaya Çıktı!

Instagram’da Onaylı Kullanıcıların Bilgileri Tehlikede Olabilir

YORUMLAR