Instagram Hikayelerine Emojili Anket Özelliği

Dünyanın en popüler sosyal ağlarından olan Instagram geçtiğimiz günlerde yeni bir özelliği yayına aldı. Hikayeler kısmıyla bir hayli kullanıcı kazanan uygulamada anket yapmak daha eğlenceli hale geldi. Artık Instagram Hikayeler'inde sürgülü bölgede emojiyi kaydırarak ankete katılabileceksiniz.

Bir süre önce Instagram Hikayeler'e gelen anket özelliği kullanıcılar tarafından olumlu karşılanmıştı. Ancak kullanıcıya yalnızca iki seçenek sunan ve bu anlamda eksik kalan Instagram'da anket yapmak ve bu anketleri cevaplamak artık daha interaktif hale geldi. Şirket tarafından iOS ve Android için yayınlanan yeni güncellemeyle birlikte emoji kaydırma çıkartması, anket yapan kişiler tarafından Hikayenin içerisine eklenebiliyor. Ayrıca anketi yapan kişi istediği emojiyi de buraya ekleyebiliyor.

Özellikle fenomenler tarafından büyük ilgi gören bu özellik ile birlikte kullanıcıların sorular karşısında daha oranlı cevaplar vermesi mümkün olacak. Alt taraftan yukarıya doğru kaydırdığınızda ekleyebildiğiniz emoji kaydırma çıkartmasının kontrol etme sisteminin normal anketle aynı olduğunu belirtmek gerekiyor. Yani ankete katılan kişilerin verdiği oranları tek tek inceleyebiliyorsunuz.

Şu anda Instagram'ın son sürümünde yer alan bu özellikten faydalanabilmek için cihazınızdaki Instagram'ı güncellemeniz yeterli olacaktır.

Peki ya sizce Instagram'a gelen bu özellik anketler için yeterli seçenek sunuyor mu? Görüşlerinizi bizimle paylaşın.