Instagram Hikayelerini Artık DM'den Gönderebilirsiniz

Instagram Hikayelerini Artık DM'den Gönderebilirsiniz

Yok yok bunlar kesin bizim bu sosyal medyayı nasıl kullandığımızı takip ediyor. Hazır Instagram hikayelerinin ekran görüntüsünü almanın bildirimi gitmezken, çek oradan gönder gıybet grubuna… “Bak, bak ne koymuş!

Neyse ki Zuckerberg abimiz ve ekibi bizi bu dolaylı işlerden kurtarmaya yemin ettiğinden artık üzerine konuşmak istediğiniz hikayeleri direkt mesajla gönderebilirsiniz.

Yapmanız gereken, izlediğiniz hikayenin sağ alt köşesinde çıkan ok işaretine tıklayıp göndereceğiniz kişi ya da grubu seçmek, mesajınızı yazmak ve ‘gönder’ tuşuna basmak. Hadi geçmiş olsun.

Tabi bu özellik ‘özel’ hesabı olanlarda tahmin edeceğiniz üzere çalışmıyor. En azından ‘özel’ hesabı, göndereceğiniz kişinin de takip ettiğinden emin olmalısınız. Aksi takdirde paylaşımınız hiçbir işe yaramıyor, tıpkı gönderi paylaşımlarında olduğu gibi.

Özellikten Hoşlanmayanlar İçin

Tabi durumdan hoşnut olmayacaklar da hesaba katılmış. Eğer “Ne münasebet, ben öyle hikayelerimi gıybet gruplarına meze ettirmem” derseniz, tek yapmanız gereken hikaye ayarlarınıza girerek, ‘Paylaşıma izin ver’ seçeneğini kapalı hale getirmeniz. Böylelikle insanların hikayenizi mesaj olarak göndermesini engellemiş olacaksınız.

Buraya editör tavsiyesi geliyor: siz tabi işlerini zorlaştırmak konusunda dilediğinizi yapın ama “Stalker gonna stalk” sevgili okurlar.

YORUMLAR