Instagram İlk Giyilebilir Uygulamasını Apple Watch İçin Çıkarıyor

Instagram İlk Giyilebilir Uygulamasını Apple Watch İçin Çıkarıyor

Eğer Instagram kullanıyor ve Apple Watch almayı düşünüyorsanız bu haber sizi memnun edebilir. Çünkü dünyada Apple Watch alan herkesi oldukça memnun etti.

Instagram ilk kez giyilebilir bir cihaz için uygulama yayınlamaya hazırlanıyor. iOS altında Apple Watch ile uyumlu olacak olan bu uygulama, saatin üzerinden de Instagram’ı kontrol edebilecek. Apple Watch elbette fotoğraf çekmiyor. Ancak bu durum uygulamaları kontrol etmemesi için bir sebep de teşkil etmiyor.

Apple Watch’un ekranının ufak ve kontrolünün zor olması uygulamanın tasarımcılarını ürkütmüyor, Instagram Apple Watch üzerinde kolayca kullanılabilecek şekilde düzenlenecek. Instagram uygulamasına kaç kişinin Apple Watch üzerinden ulaşmak isteyeceği önemli bir soru. Ancak Instagram bunu pek dert etmiyor.

Instagram birçok saat akıllı saat varken iOS’u ve Apple Watch’u büyük olasılıkla uygulamanın popüler bir cihazda bulunması için istemiş olabilir. Ancak, Apple Watch üzerinde Instagram gibi görüntüye oldukça önem veren bir uygulamanın tecrübe edilecek olması oldukça ilginç olacağa benziyor. 

Apple Watch Nedir, Ne Yapar, Ne Yapamaz?

Tamindir'i Artık Instagram'dan da Takip Edebilirsiniz

YORUMLAR