Instagram'ın Görüntülü Görüşme Özelliğinin Kapsamı Genişletildi

Instagram Görüntülü Görüşme Özelliği 1

Instagram bu yılın başlarında görüntülü görüşme yapmaya imkan veren yeni özelliğini tanıtmıştı. Bu aslında biraz garip bir özellik çünkü Instagram bir sohbet ya da görüntülü sohbet platformu değil de daha çok resim ve video paylaşımı yapılan bir platform olarak biliniyor. Yine de isteyenler bu özelliği Instagram üzerinden kullanabiliyor.

Görüntülü sohbet özelliği şimdiye dek tek seferde en fazla 4 kişiye kadar destek sunuyordu. Ancak görünüşe göre Instagram sessizce bu özelliği güncelledi. Güncellemeden sonra artık görüntülü sohbette aynı anda en fazla 6 kişi birden görüşme yapabiliyor.

Instagram Destek sayfası da bu durumu doğruluyor ve kullanıcıların görüntülü sohbette aynı anda 6 kişiye kadar görüşme yapabileceğini söylüyor. Görüntülü sohbet özelliğinde kişi sayısının 4’ten 6’ya çıkarılması dışında herhangi bir değişiklik bulunmuyor.

Instagram Görüntülü Görüşme Özelliği 2

Instagram’da görüntülü sohbet özelliğinin kullanılabilmesi için Instagram’ın güncellenmesi gerekli mi yoksa değil mi bu tam olarak bilinmiyor ancak yine de uygulamayı güncellemek faydalı olabilir.

Temelde görüntülü sohbet sağlamak gibi bir amacı olmayan Instagram’ın, görüntülü grup görüşmeleri için bir seçenek sunuyor olması oldukça garip. Eğer Instagram üzerinden bu özelliği kullanmak istemiyorsanız, Facebook’un sahip olduğu bir diğer firma olan WhatsApp üzerinden de görüntülü grup görüşmelerinizi yapabilirsiniz.