Instagram'ın Yeni Güncellemesinde Hangi Değişiklikler Var?

Instagram Güncelleme

Instagram güncellemesi ile birlikte popüler sosyal medya platformuna yeni özellikler eklendi. Peki, yeni Instagram güncellemesinde hangi değişiklikler var?

Bugün itibarıyla bütün Instagram kullanıcıları için yayınlanan güncellemenin ardından göze çarpan ilk değişiklik Hikayeler tarafında olurken, bütün fotoğrafları indirme özelliği aktif hale getirildi.

Instagram Hikaye Çoklu Fotoğraf

Birkaç saat önce Instagram’ın resmi internet sitesi üzerinden yayınlanan “Improvements to Stories Uplods – Hikaye Yüklemede İyileştirmeler” başlıklı yazıyla birlikte, yapılan bir takım değişiklikler tanıtıldı. Yapılan yeniliklerle Hikayelere fotoğraf ve video yükleme işleminin hızlanacağı söylenirken, çoklu fotoğraf ve video yükleme imkanı sunulduğu söylendi. Kullanıcıların bundan sonra aynı andan birden fazla fotoğrafı ya da videoyu aynı hikaye üzerinde paylaşabilecekleri kaydedilirken, bu özelliğin yükleme ekranına eklenen yeni tuş sayesinde yapılabileceği dile getirildi.

Uygulamayı güncelleyen Instagram kullanıcılarının medya yükleme bölümüne gittiklerinde ekranın sağ üst köşesinde yeni bir tuş görecekleri ve bu tuşa basmaları durumunda galerilerinden 10 tane videoyu ya da fotoğrafı seçtikten sonra aynı Hikaye üzerinden paylaşabilecekleri aktarıldı. Düzenleme ekranındaysa seçili bütün medyaların tek tek görüntülenebileceği ve üzerlerinde istenilen değişikliğin bu sayede yapılabileceği vurgulandı.

Instagram Fotoğrafları Topluca Nasıl İndirilir?

Güncellemenin ardından dikkat çeken bir başka yenilik ise yardım menüsünde oldu. Yaşanan son veri skandalının ardından kullanıcıların bilgilerini indirmesine izin veren Facebook, Instagram üzerinde de benzer bir değişikliğe gitti.

Instagram’da paylaştıklarının bir kopyasını al başlığıyla açılan yeni yardım sekmesiyle birlikte, Instagram hesabınızın bağlı olduğu mail adresini yazarak, bugüne kadar paylaştığınız bütün fotoğraf, video ve hikayelerin yanı sıra birçok başka bilginin daha tek bir dosya halinde alınabileceği belirtildi. O özellikle şöyle tanıtıldı: “Fotoğraflarını, yorumlarını, profil bilgilerini ve daha fazlasını içeren bir dosyanın bağlantısını sana e-postayla göndereceğiz. Aynı anda hesabından gönderilen tek bir istek üzerinde çalışabiliriz ve bu verileri toplayıp sana göndermemiz 48 saati bulabilir.