Instagram Kullanıcıları İçin Web Profilleri Artık Aktif

Instagram Kullanıcıları İçin Web Profilleri Artık Aktif

Mobil kullanıcıların en çok sevdikleri sosyal medya uygulamalarından olan Instagram artık web üzerinden de kullanıcı profillerini aktif hale getirdi ve web tarayıcınızı kullanarak Instagram albümlerini inceleyebilir ve albüm sahiplerini takip edebilirsiniz.

Henüz tüm kullanıcılara gelmemiş olan güncellemenin hafta boyunca tamamlanması ve herkesin bundan faydalanması planlanıyor. Eğer sizin profiliniz henüz aktif olmadıysa telaş etmemeniz ve biraz zaman vermeniz yeterli olacaktır.

instagram.com/kullaniciadi adresinden ulaşılabilen profiller fotoğraflarınız herkese açık olarak ayarlıysa görünür olacak ancak gizli olarak işaretlendilerse sadece sizin onayladığınız Instagram kullanıcıları görebilecekler.

Facebook’un Instagram’ı satın almasının etkileri bu profil sayfalarında da açıkça görülüyor. Zira Instagram profil sayfanız neredeyse Facebook zaman tüneli kapak tasarımınızın aynısı diyebilirim. Sadece şimdilik Instagram profili için kapak fotoğraflarınız rastgele seçiliyor ve kullanıcılar bunları denetleyemiyorlar.

Eğer Google’ın fotoğraflarınızı arama sonuçlarında çıkaracağından endişeleniyorsanız bu konuda Instagram ekibi tarafından da açıklamalar gerçekleştirildi. Google sadece profil adresinizi arama sonuçlarında gösterecek ve resim arama bölümünde profilinizde yer alan fotoğraflar görüntülenmeyecek.

YORUMLAR