Instagram Kullanıcılarının Yüzde 25'ini Kaybettiğini Reddediyor

Instagram Kullanıcılarının Yüzde 25'ini Kaybettiğini Reddediyor

Aralık ayı içerisinde kullanıcı bilgileri ve verilerinin yanında fotoğraflarını da reklamverenlere sunabileceğini kullanıcı hizmetleri sözleşmesine yerleştiren Instagram’ın bu hareketini sizlere Instagram Sizi Reklamlarda Kullanabilecek başlıklı yazımızda iletmiştik.

Bunun ardından Instagram Açıkladı: Fotoğraflarınızı Satmayacağız haberimizle Instagram’ın durumun kendi aleyhine dönmesi nedeniyle geri adım attığını ve olayın bir yanlış anlaşılma gibi görüldüğünü henüz aktarmıştık ki Instagram'ın Başı Açılan Dava ile Belada haberi internet dünyasına düşmüştü. Bir kullanıcı sözleşmesi değişikliği ile başına onlarca dert açan Instagram için şimdi de toplam kullanıcılarının yüzde 25’ini kaybettiği söyleniyor.

New York Post’un verdiği bilgilere gore gizlilik politikasında yapılan değişiklikler sebebiyle Instagram tatil döneminde tam 4 milyon günlük aktif kullanıcı kaybetmiş durumda. Her ne kadar ölçüm yönteminden dolayı bu bilgiye şüpheyle yaklaşılsa da değişikliklerin ardından bir miktar kayıp olduğu biliniyor.

Instagram bu raporun ardından böyle bir kullanıcı kaybı yaşamadığını ve bu bilgilerin yanlış olduğunu açıkladı. “Kayıtlı ve aktif kullanıcılar anlamında güçlü ve sürdürülebilir bir büyümeye sahibiz.” sözleriyle konuya açıklama getiren Instagram’ın nasıl bir performans sergiyeleceğini ilerleyen günlerde görmeye devam edeceğiz.

iPad internet trafiğinde en çok kullanılan mobil cihaz

YORUMLAR