Instagram Kurucuları Şirketten İstifa Etti

2012 yılında Facebook şirketine yalnızca 1 milyar dolara Instagramsatan Kevin Systrom ve Mike Krieger, o tarihten beri yönetim kurulunda yer alıyordu. Fakat bu iki isim ani bir kararla birlikte Instagram'dan ayrıldıklarını açıkladılar.

Yeni projelere ve aklındaki diğer fikirlere yönelmek için Instagram'dan ayrılan CEO Kevin Systrom, Instagram'ı sattığına pişman olduğunu ifade etmişti. Bundan sonraki süreçte yeni projeleri hayata geçirmeyi düşünen Instagram kurucuları, başka bir sayfa açmaya hazır olduklarını dile getirdiler.

Konu hakkındaki gerekli açıklamayı Twitter adresinden paylaşan kurucu ortak Mike Krieger, tekrardan Kevin Systrom ile birlikte çalışacağını ifade etti. "Kevin ve ben, yaklaşık 8 yıl önce insanların yaratıcılığını ve keşif ruhunu ortaya çıkaracak bir şeyler inşa etmek umuduyla Instagram'ı başlattık. Şimdi yeni bir sayfa açma zamanı." şeklinde konuşan Krieger, Zuckerberg'e de teşekkür etti.

2010 yılında başlatılan ve 2 yıllık süreç sonrasında Facebook tarafından satın alınan Instagram, o günden beri kurucu ortaklar tarafından yönetiliyordu. Facebook CEO'su Mark Zuckerberg ise bu iki ortak ile gayet iyi işler çıkardıklarını ve büyük keyif aldığını dile getirdi. "Bundan sonra ne geliştireceklerini görmek için sabırsızlanıyorum." açıklamasını yapan Zuckerberg, başarılar dilemeyi ihmal etmedi.