Instagram Mesajlarına Bağlantı Adresi ve Portre Desteği Geldi

Instagram Mesajlarına Bağlantı Adresi ve Portre Desteği Geldi

Instagram, yaptığı resmi açıklama ile doğrudan mesaj servisinde yaptığı yenilikleri duyurdu. Açıklamaya göre artık dğrudan mesajlarda bağlantı adresler de desteklenecek ve başka türde fotoğraflar gönderilebilecek. 

Koyduğu kurallar konusunda oldukça katı olan Instagram, bunlarda değişiklik yapmaya pek yanaşmayan bir sosyal medya platformu. Özellikle çeşitli internet sitelerine yönlenen linklerle ilgili oldukça sıkıntısı olan platform, bugüne kadar sadece biyografi alanlarında bu linklere izin veriyor, mesajlaşmalarda bile tıklanabilir linkleri göstermiyordu. Fakat yapılan son değişiklikle birlikte artık direkt mesajlaşmalar üzerinden bağlantı adresleri gönderilebileceği belirtildi. 

Instagram için bir başka büyük sayılabilecek değişiklik ise yine direkt mesajlar üzerinden gönderilen fotoğrafların boyutlarıyla alakalıydı. Bugüne kadar hep benzer boyutlarda fotoğraflara izin veren Instagram, artık mesajlarda Portre ve Manzara fotoğraflarının gönderimine izin vereceklerini söyledi.

Bağlantı adresi gönderme özelliğinin bugün içerisinde iOS ve Android platformlarına gelmesi beklenirken, fotoğraf özelliği bugün için sadece iOS platformunda kullanılabilecek. Android sürümünün de yarın itibarıyla kullanıma alınması bekleniliyor. 

Artık Instagram Hikaye Özelliği Takipçi Kazanmanıza Yardımcı Olacak

Instagram’ın Yeni Özelliğiyle Fotoğraflarınızı Silmeyin, Arşivleyin

Instagram Gençlerin Ruh Sağlığını Bozuyor

YORUMLAR