Instagram Önümüzdeki Yıl İçerisinde Reklam Almayı Planlıyor

Instagram Önümüzdeki Yıl İçerisinde Reklam Almayı Planlıyor

Popüler fotoğraf ve video paylaşım servisi Instagram reklamsız bir şekilde kullanarak eğlenmeye devam edin çünkü Instagram önümüzdeki yıl içerisinde reklam almayı planlıyor.

The Wall Street Journal'ın hazırladığı rapora göre, Instagram önümüzdeki yıl içerisinde servisine reklamlar ekleyecek. Şirketin iş operasyon direktörü Emily White yaptığı açıklamada reklam satışlarının başlayacağını söyledi. Uzun süreli planlarında reklam geliri istediklerini fakat kısa süre içerisinde herhangi bir baskılarının bulunmadığını belirtti.

Facebook'un 2012 yılında yaklaşık 750 milyon $'a satın aldığı Instagram hafta sonu yapılan açıklama ile birlikte aylık 150 milyon aktif kullanıcı rakamına ulaştıklarını bildirmişti. Facebook'un bulucusu ve CEO'su Mark Zuckerberg yaptığı açıklamada Instagram'ın hala çok hızlı büyümeye devam ettiğini belirtti. Facebook'un Instagram'ı satın almasından sonra her iki sosyal medya sitesi de kullanıcı arttırmaya odaklandığını ve bunda da gayet başarılı olduklarını göstermişti.

Kullanıcı rakamlarının hızlı artışını göz önünde bulundurarak bundan gelir elde etmeyi planlayan şirket, önümüzdeki yıl içerisinde Instagram üzerinde reklamlara yer verecek. Reklamsız olarak oldukça şık ve etkili çalışan Instagram, ülkemizde çok poüler ve kullanıcıları tarafından sevilerek kullanılıyor. Bakalım reklam gösterimlerinden sonra kullanıcı rakamları ve kullanıcıların görüşleri ne olacak.

iPhone 5S Lansmanı Canlı Yayını

YORUMLAR