Instagram Özel Mesajlaşma Servisinde Yeniliğe Gitti

Instagram Özel Mesajlaşma Servisinde Yeniliğe Gitti

2013 yılının son aylarında hayata geçen ve üçüncü parti yazılım ihtiyacını ortadan kaldıran Instagram Direct, kullanıcıların birbiriyle özel mesajlar aracılığıyla iletişim kurmasına olanak tanıyordu. Instagram üzerindeki fotoğraflarımızı belirli kişilerle paylaşmamıza olanak tanıyan özel mesaj servisi kısa sürede yaygınlaştı ve pek çok insan tarafından kullanılır hale geldi. Aylık aktif kullanıcı sayısı 80 milyonun üzerine çıkan serviste bugün itibariyle yeniliğe gidildi.

Instagram'ın resmi blogunda yer alan açıklamada, 'bugüne kadar yapılan en köklü değişiklik' olarak nitelenen yenilikler özel mesajlaşmayı biraz daha ön plana çıkarmayı amaçlıyor. Instagram fotoğraflarımızın altındaki butonların yanına mesajlaşma butonunun da eklendiğini görüyoruz. Peki bu ne anlama geliyor? Instagram'ın 80 milyonun üzerine çıkan kullanıcı sayısını daha fazla artırmak istediği sonucu rahatlıkla çıkarabiliriz. Ayrıca fotoğraflar çerçevesinden dönen sohbetlerimiz artık daha anlamlı hale gelecek.

Yenilenen özel mesajlaşma sistemini nasıl kullanacağımıza gelince, herhangi bir fotoğrafın altındaki mesajlaşma butonuna dokunuyoruz ve grup ya da herhangi bir kişiyi seçiyoruz. Daha sonra altındaki mesaj ekle kısmına yazacaklarımızı ekliyor ve yolluyoruz. Bu yeniliklerle birlikte mesajlaşma servisinde emojileri de kullanabiliriz.

Instagram Direct'e gelen yenilikleri göstermek için bir de video yayınladı. İzlemek için:

Instagram, Kare Fotoğraf Konseptine Veda Etti

Instagram, Web Üzerinden Arama Yapma İmkanı Vermeye Başladı

YORUMLAR