Instagram, ‘Seni Takip Ediyor’ Özelliğini Android’de Test Ediyor

Instagram, ‘Seni Takip Ediyor’ Özelliğini Android’de Test Ediyor

Eminim birçok kişi, ‘takibime takip’ felsefesi ışığında, kendisini kimlerin takip ettiğini öğrenmek için ‘Takipçi’ listesini dillere destan bir ustalıkla incelemiştir. Neyse ki Instagram, ‘Seni Takip Ediyor’ özelliğiyle birlikte bu işkenceye bir dur dedi. Şirket, yeni özelliğini Android cihazlarda test etmeye başladı.

Çeşitli kullanıcı raporlarına göre Instagram, uzun zamandır beklenen ‘Seni Takip Ediyor’ özelliğini Android cihazlarda test etmeye başladı. Adından da anlaşılacağı üzere, kullanıcılar bir profili ziyaret ettiklerinde o kişinin kendilerini takip edip etmediğini anlayabiliyorlar.

Aşağıdaki Twitter bağlantısında da gördüğünüz gibi, eğer bir kullanıcı sizi takip ediyorsa profilinde ‘Seni Takip Ediyor’ ibaresi yer alacak. Bu özellikten önce kaç gözün kör olma tehlikesi geçirdiğini tahmin dahi etmek istemiyorum.

Birçok kullanıcı için ‘Takipçiler’ sayfalarının incelemesi, biraz heyecan biraz da tedirginlik demekti. Neyse ki, Instagram’ın yeni özelliği birçok kullanıcıyı bu stresten kurtaracak.

Bu özelliğin şu anda Android kullanıcıları için test edildiğini belirtelim. Bu nedenle iOS kullanıcıların sırasını beklemesi gerekecek. Bununla birlikte, özelliğin test aşaması bittiğince diğer mobil platformların da kullanımına sunulmasını bekliyoruz. 

Instagram'ın yeni özelliği hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bizimle paylaşmayı unutmayın.

YORUMLAR