Instagram Son On Yılın En Değerli Yatırımı

Instagram Son On Yılın En Değerli Yatırımı

Instagram’ın değeri 35 milyon doları aşıyor. Yeni açıklanan rapora göre şirketin artan değeri, pek çok yatırımcının iştahını da kabartıyor. Ancak Silikon Vadisi sakinleri Instagram’ın satışı gibi bir olasılığın sosyal ağ dengelerini alt üst edebileceği görüşünü savunuyorlar. 

Instagram’ın reklam pazarında önemi çok fazla. Resim paylaşma uygulaması olarak yola çıkan bu ürün, şimdilerde PR ve dijital reklam mecralarının bir numaralı tercihi.

Özellikle geçtiğimiz yıllardan beri tartışılan Instagram reklam modellerinin, 2014 yılında başarıyla uygulanması, ardından bir de video reklam uygulamasına geçilmesi, uygulamanın değerini dijital reklam dünyasında paha biçilemez bir duruma getirdi.

Instagram’ın giderek genç sosyal medya kullanıcıları tarafından benimsenmesi de dijital reklam mecrası için çok değerli bir gelişme. Bu yüzden Facebook’un Instagram’ı satın almış olması, bu öngörüye çok önceden sahip olmasına bağlanıyor.

Silikon Vadisin’de tartışılan konu ise, Google’ın YouTube’u almasıyla Facebook’un Instagram’ı alması arasında stratejik açıdan son derece benzer olduğu görüşü.

Bugün YouTube tüm sosyal ağlar için ne kadar önemliyse 2015 yılında tacını Instagram’a devredebilir görüşü oldukça mantıklı görünüyor. YouTube’un bugünkü değeri 40 milyar dolar. Instagram hızla arkadan yetişiyor gibi duruyor.

Instagram Video Özelliği Tanıtımı

Instagram Fotoğraflarında Kişi Etiketleme Özelliği

Instagram'a Direkt Mesaj Özelliği Geldi

Instagram Gerçek Hayatta Olsaydı

YORUMLAR