Instagram Tepkilere Dayanamadı Yeni Güncellemeyi İptal Etmek Zorunda Kaldı

Instagram Tepkilere Dayanamadı Yeni Güncellemeyi İptal Etmek Zorunda Kaldı

Instagram kısa bir süre önce bizlerle ana sayfadaki resimlerin sırasını değiştireceği haberini paylaşmıştı. Kronolojik sıranın değişeceği haber kullanıcıları öyle bir kızdırdı ki, tepkiden ders alan Instagram geri adım atmak zorunda kaldı.

15 Mart tarihinde Instagram, artık kullanıcıların ana sayfalarında paylaşımları kronolojik sırayla değil de algoritmik sırayla göreceklerini açıklamıştı. Yapılan açıklamanın ardından Instagram kullanıcıları bu güncellemeyi beğenmediklerini yorum olarak belirtmeye başlayıp, durumun ciddiyetini imza toplamaya kadar taşıyınca Instagram güncellemeyi iptal etmek durumunda kaldı. 

Açıklanan bilgilere göre Change.org'ta başlatılan imza kampanyası 300 bin imzaya ulaşınca Instagram'ın pek de bir şey diyecek durumu kalmamış, hatta konu hakkında şu şekilde bir yorum yapmış:

"Sizlerin düşüncelerine kulak veriyoruz, sayfada henüz bir değişiklik olmayacak. Yakın zamanda böyle bir durum tekrar söz konusu olursa sizleri bilgilendireceğiz."

Kullanıcılara göre, Instagram ilerlediğimiz günlerde bu konuyu tekrar gündeme getirecek zira yapılan "sizleri bilgilendireceğiz" açıklaması bunu işaret ediyor. Kullanıcılar Instagram'ın ana sayfasının Facebook Haber kaynağı gibi olmasını istemiyor. Bildiğiniz gibi, Facebook Haber Kaynağı son derece reklam odaklı işliyor. Instagram şimdilik geri adım attı ama paranın yüzü sıcak, bakalım ne zaman kullanıcılarını tekrar kündeye getirecekler. 

Instagram'da Sizi Kimlerin Geri Takip Ettiğini Öğrenin

Instagram, Videoların İzlenme Sayısını Göstermeye Başlıyor

YORUMLAR