Instagram Türkiye Nüfusu 22 Milyon Oldu

Instagram Türkiye Nüfusu 22 Milyon Oldu

Instagram Türkiye kullanıcı sayısının 22 milyona ulaştığı açıklandı. Instagram EMEA (Doğu – Ortadoğu – Asya) sözcüsünün verdiği bilgiler doğrultusunda yayınlanan bir bülten, Instagram’da Türk Kullanıcı sayısının 22 milyon olduğunu doğruluyor.

Türkiye’deki işletmelerin kullanımına Eylül 2015’te açılan Instagram’ın özellikle dev şirketler tarafından hızla benimsediğinin de altı da çiziliyor.

Instagram küresel olarak da oldukça popüler. Dünya üzerinde Instagram kullanıcı sayısı 500 milyonu çeçmiş durumda. Bu rakam Instagram’ı aktif olarak kullanan üye sayını işaret ediyor. Yayınlanan bültene göre söz konusu 500 milyon kullanıcının yüzde 20 kadarı ABD’de, yüzde 80’ini ise ABD sınırları dışından Instagram kullanan kişilerden oluşuyor.

Instagram özellikle son haftalarda Snapchat’ten uyarladığı (!) Instagram Hikayeler ile gündeme gelmişti. Facebook şemsiye altında duran Instagram, Snapchat’e ait olan bir fikri alarak kendi içine monte eden popüler fotoğraf ve kısa video paylaşma uygulamasına Instagram Hikayeler adını vermişti.

Instagram'da Hikayeler Özelliği ile 24 Saatlik Hikaye Devri Başlıyor

Instagram Fotoğraflarınızdan Depresyon Durumunuz Ölçülebiliyor

Instagram Hikayeler Nasıl Kullanılır?

YORUMLAR