Instagram Twitter'da Fotoğraf Görüntülemeyi Durdurdu

Instagram Twitter'da Fotoğraf Görüntülemeyi Durdurdu

Instagram uzun süredir özellikle iPhone ve iPad kullanıcıları başta olmak üzere pek çok mobil cihaz kullanıcısının favori uygulaması arasındaydı ve kullanıcıların Facebook, Twitter gibi diğer sosyal ağlarda paylaşmak istedikleri fotoğraflara en güzel efektleri eklemelerini sağlıyordu.

Bildiğiniz gibi Twitter’da paylaşılan Instagram fotoğrafları direkt olarak Twitter içerisinden görüntülenebiliyordu ve herhangi bir şekilde Instagram’ın kendi web sitesini ziyaret etmeye gerek kalmıyordu. Ancak Instagram bugün Twitter’a olan bu desteğini kaldırdı ve artık herhangi bir şekilde Twitter yayın akışınız üzerinden Instagram fotoğraflarını görüntülemek mümkün değil.

Artık Instagram ile yayınlanan fotoğrafları tweetler içerisinde yer alan linke tıklayarak Instagram’ın kendi web sitesinden görüntülememiz gerekiyor. AllThingsD adlı teknoloji portalı ise aynı durumun Facebook için de geçerli olduğunu duyurdu (Instagram’ı Facebook’un satın almasına rağmen).

Instagram’ın kurucusu Kevin Systrom’un hali hazırda böyle bir değişikliğin gerçekleşebileceğine ve kullanıcıların kendi web sitelerine gönderileceğine dair açıklamaları da mevcuttu. Bu eksikliğin ardından Twitter’ın yıl sonunda kendi Instagram benzeri fotoğraf filtrelerini uygulamasını güncelleyerek devreye sokacağına dair söylentiler de ortaya çıkmış oldu.

YORUMLAR