Instagram Üyelerinin Yarısı Android Kullanıyor

Instagram Üyelerinin Yarısı Android Kullanıyor

İlk ortaya çıktığında sadece iPhone kullanıcıları için yayınlanan Instagram uzunca bir süre sadece iOS işletim sistemine özel kalsa da büyük bir başarı yakaladı ve Apple tarafından 2011'in en iyi iPhone uygulaması seçildi. Instagram Android'in de 2012'de yayınlanması ile birlikte Android kullanıcıları da sevilen uygulamayı kullanma olanağı buldular.

17 ay boyunca sadece iOS'ta varolan uygulama Android'de yayınlanmasının ardından yine büyük bir başarı yakaladı ve Android kullanıcıları arasında popülerliğini giderek arttırdı. Öyle ki yapılan araştırmalara göre 100 milyondan fazla Instagram kullanıcısının yarısı Android akıllı cihazlardan birisini kullanıyor. Instagram takım üyesi Philip McAllister'ın yaptığı resmi açıklama şu şekilde oldu:

"Bir yıl önce bugün Android için Instagram'ı yayınladık. Bir günden daha kısa sürede, uygulamayı bir milyondan fazla kişi indirdi ve şu anda Instagramcıların neredeyse yarısı arkadaşları, aileleri ve dünya ile fotoğraflarını Instagram Android kullanarak paylaşıyorlar."

Uygulamanın giderek büyüyen başarısı ve kararlı ilerlemesinin ne kadar süre daha korunacağını ve gelecekte Android lehine daha fazla gelişmenin olup olmayacağını görme imkanı bulacağız.

Google Chrome Android 26 Yayınlandı

YORUMLAR