Instagram, Uygulama İçi Ödeme Özelliğini Test Etmeye Başladı

Instagram Ödeme Sistemi 1

Popüler sosyal medya devi Instagram üzerinden çok yakında restoran rezervasyonları yapabilecek, sinema biletleri ve çeşitli ürünler satın alabileceğiz. Çünkü tüm bu ödemelerimizi Instagram üzerinden gerçekleştirebileceğiz. Instagram, yeni özelliği uygulama içi ödeme sistemini şu sıralar test ediyor.

Instagramın test aşamasında olan bu yeni özelliği henüz tüm kullanıcılara hizmet vermiyor. Şu an için bazı işletmelerde rezervasyon yapılması gibi işlemlerde kullanılan bu özelliğin, önümüzdeki dönemlerde daha da yaygınlaşarak pek çok ticari ödeme işleminde kullanılması bekleniyor. Bugünlerde ABD ve İngiltere’deki bazı firmalar bu özelliği kullanmaya başladılar ve Instagram üzerinden ödeme kabul ediyorlar.

Instagram Ödeme Sistemi 2

Instagram’ın uygulama içi ödeme özelliği sayesinde, kredi kartı veya banka kartı bilgileri uygulamaya eklenerek, Instagram üzerinden otomatik ödeme yapılabilecek. Instagram aslında şu anda da birçok kullanıcı tarafından bir e-ticaret uygulaması gibi kullanılıyor. Uygulama üzerinden ödeme seçeneği bulunmasa da Instagram’daki ürün fotoğraflarıyla kullanıcılar pek çok ürüne ulaşabiliyor. Çünkü Instagram, markalara fotoğrafladıkları ürünlere fiyat bilgisi ve ürün sayfasına giden bağlantılar ekleme şansı tanıyor. Ürünü satın almak isteyen kullanıcılar, ürün sayfasına giderek alışverişlerini orada tamamlayabiliyor. Ancak yeni özellikle birlikte, Instagram’dan çıkıp ürün sitelerine gitmeye gerek kalmadan direk platform üzerinden ürünler satın alınabilecek.

Instagram bu yeni özelliğiyle e-ticaret alanında iddialı olmak istiyor. Instagram uygulama içi ödeme özelliğinin Facebook Payments sistemi üzerinden çalışacağı belirtiliyor. Ancak özelliğin ne zaman herkes tarafından kullanılabilir olacağı henüz bilinmiyor.