Instagram ve Facebook Videoları WhatsApp'tan İzlenebilecek

WhatsApp Instagram Facebook Video

Yakın zaman önce sisteme eklenen YouTube oynatma özelliğinden sonra WhatsApp kullanıcılarına güzel bir haber daha geldi.

Yapılan güncellemeyle birlikte Instagram ve Facebook videolarının WhatsApp üzerinden oynatılabileceği açıklandı.

WhatsApp Facebook Video

Mart ayının başında yapılan değişiklikle birlikte Türkiye’de, YouTube videolarının WhatsApp uygulaması üzerinden oynatılabilmesinin önü açılmıştı. Oldukça beğenilen bu değişiklikten sonra aynı özelliği genişletmek adına harekete geçen geliştiriciler, Facebook ve Instagram videoları için de benzer bir değişikliği hayata geçirdiler.

WhatsApp’ın Facebook ve Instagram videoları için YouTube benzeri destek vermesinden sonra, mesajlaşma sırasında YouTube, Facebook ve Instagram üzerinden gönderilen videolar, WhatsApp’tan çıkılmadan açılabilecek. Hemen yukarıda yer alan fotoğrafta görebileceğiniz üzere; gönderilen herhangi bir videonun üzerine tıklamak suretiyle açılan harici izleme sekmesi sayesinde, videolar rahatlıkla izlenebilecek.

WhatsApp iOS güncellemesi sonrasında YouTube’tan sonra Instagram ve Facebook için gelen özellik aktif olarak kullanılabilecekken, videoların yanı sıra resim içinde resim, iyileştirilmiş sesli mesaj kayıt özelliği ve Avrupalı kullanıcıların için yeni kullanıcı sözleşmesi de gün yüzüne çıkacak. Tüm bu özellikleri kullanmak için ise hemen aşağıdan "indir" tuşuna basarak, uygulamanın en güncel haline ulaşabilirsiniz. 

YORUMLAR