Instagram Video Yükleme Süresi 60 Saniyeye Çıktı

Instagram Video Yükleme Süresi 60 Saniyeye Çıktı

Yaptığı bazı güncellemelerle kullanıcılarının geçtiğimiz hafta kafasını fena attıran Instagram, yeni bir özelliğini daha hizmete sundu.

Artık Instagram’a 15 değil 60 saniyelik videolar kaydedilebilecek. En son yaptığı güncellemeyle tepkileri üzerinde çeken Instagram bu yenilikten geçici olarak geri adım atmıştı. Instagram ana sayfadaki resimlerin sırasının algoritmik olarak değişeceği haberi kullanıcıları öyle bir kızdırmıştı ki, tepkiden ders alan Instagram geri adım atmak zorunda kaldı. Bu sefer belki de biraz şirinlik olsun diye Instagram kullanıcılarına 45 saniye daha uzun yani 60 saniyeye kadar video yükleme özelliği sunuyor. Bu özellik dün Instagram kullanıcılarına bir güncellemeyle gönderilmeye başlandı bile.

Aslında bu durum çok yeni bir özelliği işaret etmiyor. Instagram kısa bir süre önce bu özelliği reklam verenlere tanımıştı. Bu test sürüşünden reklam verenler çok memnun kalmışlardı. 60 saniyelik videoları ilk önce reklam verenlerle deneyen Instagram, bu güncellemesinden yine reklam verenlerin faydalanmasını hedefliyor elbette. 60 saniyelik reklamlar için alabileceği reklam ücretlerinin astronomik olabileceğini elbette tahmin edersiniz.

Kısaca Instagram’ın bu güncellemesi de doğrudan kullanıcılara yönelik düşünmek biraz iyimserlik olabilir.

Instagram'da Sizi Kimlerin Geri Takip Ettiğini Öğrenin

Instagram, Videoların İzlenme Sayısını Göstermeye Başlıyor

YORUMLAR