Instagram Videolarına Arkadaşlarınızı Etiketleyebileceksiniz

2013 yılından bu yana içerisinde video paylaşma özelliğine sahip olan Instagram, ne yazık ki video paylaşımlarında etiketleme yapmaya izin vermiyordu. Hikayeler'de bile etiket kullanmayı sağlayan Instagram, en nihayetinde videolara da bu özelliği getiriyor.

Şu anda küçük bir grup için test aşamasında olan yeni etiket özelliğinin uzun süredir neden videolarda olmadığı merak konusuydu. Zira etkileşimi olumlu yönde etkileyen etiket özelliği ile birlikte video sırasında ekrana bir kere dokunduğunuzda etiketli olan kişileri görebileceksiniz.

Fotoğraflarda ve Hikayeler'de etiket yapmaya izin veren Instagram'ın yeni özelliğinin test aşamasında olduğunu da hatırlatalım. Yalnızca uygulama üzerinde çalışacağı belirtilen özelliğin web sürümüne gelip gelmeyeceği belirsiz. 5 yıldır neden videolarda etiketlemeye olanak sağlamadığı bilinmeyen Instagram'ın profil kısmındaki "etiketlendiğin paylaşımlar" kısmında bu videolara da yer vereceği dile getirildi.

IGTV platformu ve videolara etiket özelliğinin ardından, video kavramına önem gösterdiğini kanıtlayan Instagram'ın her zaman daha fazla etkileşim için çabaladığını unutmamak gerekiyor. Video içi etiket özelliği sayesinde de kullanıcılar arasındaki bağı koparmamış olacak olan platformun herhangi bir bilgi vermediğini söylemek gerekiyor.

YORUMLAR