Instagram Yeni Fotoğraf Düzenleme Araçlarını Tanıttı

Instagram Yeni Fotoğraf Düzenleme Araçlarını Tanıttı

Instagram denildiğinde kullanıcıların aklına gelen ilk şey şüphesiz ki fotoğraf paylaşımı ve fotoğrafları üzerine uygulayabildikleri filtre seçenekleridir ama Instagram üzerine gelen yeni güncellemeyle birlikte bu tamamen değişiyor.

Popüler fotoğraf paylaşım servisi geçtiğimiz gün hem Android hem de iOS platformları için yayınladığı yeni güncellemeyle birlikte kullanıcılarına 10 adet fotoğraf düzenleme aracı daha sundu. Parlaklık, doygunluk ve kontrast gibi yeni ayarların yanı sıra, Instagram üzerinde yer alan filtrelerde geliştirilerek kullanıcılara uygulamak istedikleri filtre seçenekleri için yoğunluk ayarlama şansı sunuldu.

Instagram üzerinde karanlık fotoğrafları daha aydınlık hale getirebilmek için kullandığınız ve Mart ayı içerisinde uygulama üzerine eklenen kaydırma barı, artık uygulama üzerinde kullanabileceğiniz neredeyse tüm filtre ve düzenleme seçeneklerinde karşınıza çıkıyor. Bu sayede uygulamak istediğiniz filtrelerin veya diğer düzenleme araçlarının seviyesini veya başka bir deyişle yoğunluğunu istediğiniz şekilde ayarlayabiliyorsunuz.

Şirket yeni fotoğraf düzenleme araçlarını yaklaşık altı aylık bir zaman diliminde hazırlayarak kullanıcılarıyla buluşturdu. Ayrıca kullanıcıların fotoğraflar üzerinde yer alan ışıklandırma seviyesini ayarlayabilmeleri için geliştirilen yeni özellikle ilgili Instagram mühendisleri; farklı lensler ve kameralar ile birçok deneyler yaparak, gerçeğe en yakın olan sonuçları Instagram kullanıcılarıyla buluşturmak için özel bir çaba sarfetmişler.

Instagram üzerine eklenen yeni fotoğraf düzenleme araçlarının tam listesi ise şu şekilde oldu; düzleştir, parlaklık, kontrast, sıcaklık, renk doygunluğu, parlak alanlar, gölgeler, süsleme, tilt shift, keskinleştir. Bu özelliklerin dışında Lux özelliği sayesinde fotoğraflarınızın üzerinde yer alan ışığın seviyesini ayarlayabiliyor ve filtreleri uyguladığınız menü üzerinde bir filtreye tekrar dokunarak kenarlık seçeneklerini de kullanabiliyorsunuz.

Görünen o ki Instagram sürekli olarak geliştirilmeye ve kullanıcılarına yeni fotoğraf düzenleme seçenekleri ve araçları sunmaya devam edecek. Instagram'ın güncellenen Android ve iOS sürümlerine aşağıda yer alan bağlantılar yardımıyla ulaşabilirsiniz.

YORUMLAR