Instagram'a 15 Saniyelik Video Çekme Özelliği Geldi

Instagram'a 15 Saniyelik Video Çekme Özelliği Geldi

Geçtiğimiz haftadan beri Facebook'un basın toplantısında neye dair bir sunum yapacağı büyük merak konusuydu ve herkes şirketin yeni bir sürpriz ile karşımıza çıkıp çıkmayacağını büyük bir hevesle bekliyordu. Türkiye saati ile dün akşam gerçekleştirilen bu toplantıda bir süredir zaten dedikoduları olan Instagram video çekme özelliği tanıtıldı ve detayları belirtildi.

Instagram uzun süredir fotoğraf paylaşımlarında lider uygulamalardan birisi olarak yer alıyor ancak özellikle Vine kısa video çekme uygulamasının popüler olmasıyla birlikte bir miktar kullanıcının fotoğraf paylaşmak yerine video paylaşmaya geçmesi Instagram için tehlike sinyallerini çalıyordu. Ayrıca Instagram fotoğrafları Twitter'da görüntülenemezken, Vine videolarının direkt olarak görüntülenebilmesi de bu durumu pekiştiriyordu.

6 saniyelik video çekebilen Vine'a rakip olarak eklenen Instagram video özelliği tam 15 saniyelik çekimlere izin veriyor ve çekimlerden sonra videolarınıza çeşitli Instagram filtrelerini de ekleyebiliyorsunuz. Bunun yanında Vine'ın aksine videonuza hangi kapak fotoğrafını koyacağınız da yine sizin belirleyebileceğiniz bir kriter haline gelmiş.

Hem Android hem de iOS için yayınlanan güncelleme ile kullanıcılar en son Instagram sürümünü akıllı telefonlarına indirebilirler.

YORUMLAR