Instagram'a 3 Yeni Filtre ile Birlikte Hashtaglerde Emoji Desteği Geldi

Instagram'a 3 Yeni Filtre ile Birlikte Hashtaglerde Emoji Desteği Geldi

Dünyanın en büyük sosyal medya platformu olan Facebook çıkarmışmış olduğu ve hızlı büyüyerek Twitter ile yarışa girecek kadar çok kullanıcı sayısına ulaşan Instagram'a 3 adet yeni filtre ile birlikte hashtaglerde emoji kullanma desteği geldi.

Geçtiğimiz Aralık ayında 5 adet yeni fotoğraf filtresi getirilen Instagram'a 3 adet yeni filtre daha geldi. Lark, Reyes ve Juno isimli bu 3 yeni filtresi ile paylaşmak isteyeceğiniz son fotoğrafları düzenleyebilirsiniz. Lark filtresi mavi ve yeşil renkleri ile süslenmiş bir şekilde hafif kırmızı bir filtre eklerken, Reyes daha çok son zamanlarda popüler olan Vintage havası estiriyor. Juno filtresi ise sıcak tonlar ile birlikte hafif beyaz tonlarındaki filtresi ile kullanıcılara oldukça güzel fotoğraflar meydana getirme şansı sunuyor.

Bildiğiniz üzere fotoğraf çekmek kadar günümüzde filtre eklemek ve düzenlemek de bir yetenek haline geldi. Yakında meslek haline gelmesinden korkuyorum. Instagram üzerindeki bir fotoğraf ile o kadar çok oynayabiliyorsunuzki, ilk ve son halini gördüğünüzde hadi canım bu fotoğraf o fotoğraf değil diyesiniz gelir. Eğer daha önce denemediyseniz, detaylı olarak tüm ayarları kullanarak bir fotoğraf düzenlemeyi deneyin derim. Biraz uğraşarak ve seçici olarak ortaya muhteşem sonuçlar çıkarmanız mümkün oluyor.

Yeni güncelleme ile birlikte Instagram'a tek gelen yeni fotoğraf filtreleri değil elbette. Bildiğiniz üzere Instagram'da paylaşılan fotoğraflar altında satırlarca hashtag yer alıyor zaman zaman. İşte bu hashtaglere artık emojiler de ekleyebiliyoruz. Her ne kadar bir çok kullanıcı bu hashtagleri kendi çıkarlarına kullanarak spam yapmalarına rağmen, hashtagleri düzgün kullanarak paylaşım yapan kişi sayısı çoğunlukta. Emojilerle birlikte bu hashtaglerin daha eğlenceli bir hal alacağını düşünüyorum. Gülücükten trip atmaya, kaslı kollardan öpücük atmaya kadar her türlü emojiyi hashtag olarak ekleyerek paylaşım yapabiilmek mümkün.

Instagram'ın yeni özelliklerinden faydalanmak için aşağıdaki bağlantıları kullanarak Android ve iOS versiyonlarını ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

Apple Son Çeyrekte 61 Milyon iPhone Sattı!

YORUMLAR