Instagram'a 3D Touch ile Çalışan Yeni Reklamlar Eklenebilir

Instagram'a 3D Touch ile Çalışan Yeni Reklamlar Eklenebilir

Dünyanın en popüler fotoğraf paylaşma uygulaması Instagram, daha fazla para kazanmak için tüm yolları deniyor. Bu yüzden önümüzdeki günlerde iPhone kullanıcıları oldukça farklı reklamlar ile karşı karşıya kalabilir. Instagram, birçok mobil platformda bulunan ve Facebook tarafından yönetilen popüler bir fotoğraf paylaşma uygulaması. Bu uygulama yardımıyla kendi fotoğraflarınızı arkadaşlarınızla paylaşabilir veya onların fotoğraflarına göz atabilirsiniz. Oldukça geniş bir kullanıcı kitlesi olan Instagram, bugünlerde yeni bir reklam dönemine geçiş yapmak için hazırlanıyor.

Instagram'da güncel haber akışını gezerken bazı reklamlarla karşılaşabilirsiniz. Bu reklamlar Instagram'ın kurumsal firmalara kiraladığı alanlarda gözüküyor ve bu reklamların karşı taraf için oldukça büyük bir geri dönüş payı var. Bunun farkında olan Instagram, reklam aldığı şirketlerin daha memnun kalması için iOS'e özel yeni reklam alanları tasarladı. Bu reklam alanları 3D Touch özelliğiyle çalışacak ve her türlü satın alma işlemi yapılabilecek.

3D Touch, iPhone 6S ve iPhone 6S Plus'ın tanıtılmasıyla gündeme gelen yeni bir teknoloji. iPhone'lar üzerinden parmak basınç miktarınız ölçülerek çeşitli işlemler yapabiliyorsunuz. Instagram'a entegre edilecek bu özellik sayesinde de alışveriş işlemi oldukça kolaylaşacak. Reklamını gördüğünüz herhangi bir ürünün üzerine basılı tuttuğunuzda o ürünü hemen satın alabiliyorsunuz. Ödemeyi nasıl yapacağınızı ise hiç düşünmeyin. Siz 3D Touch'u çözmeye çalışırken o işi Apple Pay çoktan halletmiş olacak. Bu yeni özelliğin ilerleyen günlerde Android’e gelmesi ise henüz söz konusu değil. Yani Android kullanıcıları bir süre için iOS’e oranla daha rahatlar.

Güncelleme: Instagram sözcülerinden birinin konu hakkında açıklamasını aynen paylaşmak isteriz: "Mobil alım satım kesinlikle yakından baktığımız bir alan. Ancak şu anda test ettiğimiz bir şey değil."

Sizce Instagram'ın yeni formatıyla reklamlar rahatsız edici boyutlara ulaşır mı?

Çok İşinize Yarayacak 10 Muhteşem Instagram Kurnazlığı

Boomerang from Instagram ile Fotoğraflarınızı 1 Saniyelik Videolara Dönüştürün

YORUMLAR