Instagram'a Canlı Yayın Özelliği Geliyor!

Instagram'a Canlı Yayın Özelliği Geliyor!

Daha önceden söylentileri interente sızan Instagram canlı yayın özelliği resmiyet kazandı. Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz ay Instagram için geliştirilen canlı yayın özelliğine ait olduğu iddia edilen birkaç ekran görüntüsü internette paylaşılmıştı; fakat sosyal medya devinden konu hakkında herhangi bir resmi açıklama yapılmamıştı. Nihayet firmanın CEO'su Kevin Systrom, Instagram Live adını verdikleri canlı yayın özelliği üzerinde çalıştıklarını onayladı. Financial Times ile yaptığı röportajda bu bilgiyi paylaşan Kevin Systrom, Instagram canlı yayın özelliğini doğrulamanın haricinde ek bir bilgi paylaşmadı. Bu nedenle Intagram canlı yayınının nasıl çalışacağı ve ne zaman hizmete açılacağı henüz belli değil.

Görünen o ki Instagram video işine geç de olsa ağırlık vermeye başlıyor. İlk olarak Vine ile başlayan kısa video serüvenine sonradan katılan Instagram, bir süre sonra video süresini uzatmıştı. Facebook ve Periscope gibi sosyal medya servislerinin canlı yayın ile öne çıkmasının ardından Instagram da bu özelliği kullanıcılarına sunacak.

Güncelleme: Financial Times'a verdiği röportajda, "Canlı yayın bizi oldukça heyecanlandırıyor. Bence bu yaptığımız işi geliştirebilir." diye konuşan Systrom, neden bu özelliği aktif etmeye çalıştıklarına da açıklık getirdi. "Eğer sevdiklerimle ilişkilerimi güçlendirmeye çalışıyorsam, canlı yayın akışı yapmam onlara daha yakın olmam için harika bir yol olur" diyen Instagram patronu, özelliğin ne zaman geleceğine dair herhangi bir bilgi paylaşmadı.

Snapchat'in çekirdek özelliklerini bünyesine dahil eden Instagram, son aylarda Hikayeler özelliğini devreye aldı ve rakibine karşı ciddi bir tehdit oluşturur hale geldi.

Instagram’da Vitrin Dolaşarak Alışveriş Devri Başlıyor

Instagram Hikayelere Link ve Etiketler Eklenerek Daha Fazla İçerik Takip Edilebilecek

YORUMLAR