Instagram'a Yılbaşı Stickerları ve 'Eller Serbest' Özelliği Eklendi

Instagram'a Yılbaşı Stickerları ve 'Eller Serbest' Özelliği Eklendi

Instagram yeni yıl yaklaşırken harika özellikler kazanmaya devam ediyor. İlk önce video ve fotoğrafları 'Hikayeler' olarak atmamızı sağlayan platform, şimdi de yılbaşı stickerlarını bünyesine kattı. Diğer yandan videoları daha rahat çekmemiz için 'hands-free' yani eller serbest özelliğini de ekleyen Instagram, yeni yıla bomba gibi giriyor. Bu arada evet, yine Snapchat özelliklerinden birini daha almışlar!

Sabah uyanır uyanmaz Instagram uygulamasına bakan biriyseniz, hikayeler bölümünde sosyal medya platformunun yeni özelliklerini anlatan bir bölüm göreceksiniz. Yaklaşık 30 saniyenizi ayırıp bakmanızı öneririm, zira yeni eklenen özellikleri görebileceğiniz bir görsel şölen hazırlamışlar. Nasıl kullanacağımıza gelince, herhangi bir hikaye ekleyeceğimiz zaman artık yılbaşı stickerları kullanabiliyoruz. Bunu kullanmak için tek yapmanız gereken, çektiğiniz hikayenin ardından üst tarafta bulunan emoji ekleme bölümüne girmek. Toplamda 18 sticker görecekseniz, her biri hikayenize eklenip üzerine tıklandığında farklı biçimlere de girebiliyorlar. Diğer yandan konum, hava durumu ve saat paylaşımını stickerlar aracılığıyla da yapabiliyorsunuz. Son olarak, yeni yazı kalemlerine yılbaşı kaleminin de eklendiğini unutmayalım.

Instagram'ın bir diğer yeni özelliği ise 'hands-free' yani eller serbest adı verilen video çekme tekniği. Bunun ne işe yaradığını kısaca özetleyecek olursak, daha önce hikaye eklemek istediğimizde elimizi ekrana basılı tutmak zorundaydık. Eller serbest özelliği ile artık bunu yapmamıza gerek kalmıyor, tıpkı dahili kamerada video çeker gibi yeni hikaye videoları çekebiliyoruz. Ayrıca, hikayelerimize artık daha fazla metin ekleyebiliyoruz.

Siz Instagram'ın yeni özelliklerini nasıl buldunuz? 

Instagram Takipçi Kasma Uygulamalarının İpini Çekiyor!

Instagram'ın Canlı Hikayeler Özelliği Çok Yakında!

YORUMLAR