Instagram'a Yorumları Devre Dışı Bırakma Özelliği Geliyor

Instagram'a Yorumları Devre Dışı Bırakma Özelliği Geliyor

Instagram, siber zorbalığı azaltmak ve platformdaki pozitifliği artırmak amacıyla geliştirdiği yeni özelliklerini, yakında kullanıcılara sunmaya hazırlanıyor. Tüm kullanıcılar artık bir gönderideki yorumları devre dışı bırakabilecek veya çok hoşuna giden bir yoruma kalp bırakarak etkileşimi artırabilecek.

Bir Instagram gönderisindeki yorumları devre dışı bırakma özelliği uzun zamandır beklenen bir hamleydi. Yakın zamanda gelecek güncellemeyle hayatımıza girecek bu özellik sayesinde, gönderiye yapılan negatif veya tartışmaya açık yorumları istediğimiz zaman engelleyebileceğiz. Bunu yapmak için de Gelişmiş Ayarlar kısmına gidip "Yorumları Kapat" anahtarını kapatmanız yeterli olacak.

Bu özelliğin dışında olumlu ve yararlı yorumlara dikkat çekebilmek için kalp atma özelliği de hayatımıza girmiş olacak. Instagram'ın kalp atma özelliğini getirmesinin altında yatan sebep ise tamamen topluluk içindeki etkileşimi artırmak. Her iki özellikte önümüzdeki haftalarda bizlerle olacak.

Son olarak Instagram, daha önce Facebook'a eklenen bir özelliği daha bünyesine katıyor. Kendine zarar verme potansiyeli olan birini anonim olarak raporlayabilmenize yarayan bu özellik, raporlanan kullanıcıların yardım kuruluşlarına yönlendirilmesine hizmet edecek. Instagram'ın sırf bunun için 7/24 çalışan bir ekip kurduğunu da söylemeden geçmeyelim.

Instagram Canlı Video Yayını Kendini Silebilen Gönderilerle Güncelleniyor

Instagram, Mesajlarınız İzinsiz Kopyalandığında Size Bildirecek

YORUMLAR