Instagram'da Artık Sizi Videolu Reklamlar Karşılayacak

Instagram'da Artık Sizi Videolu Reklamlar Karşılayacak

Milyonlarca üyesiyle fotoğraf ve kısa videolar paylaşmaya yarayan Instagram uygulaması tüm hızıyla gelişmeye ve büyümeye devam ediyor. Maddi yönden sıkıntıya girmek istemek istemeyen şirket yeni reklam politikasını kullanmaya başladı.

Instagram bir süredir uygulama üzerinde gezinenler için videolu reklamlar çıkarmayı planlıyordu. Seçili markalar ve kullanıcılar üzerinde denenmeye başlanan yeni reklam politikası başarılı bir şekilde sonuca ulaştı. Artık Instagram kullanırken çeşitli markaların verdiği video reklamları görebileceksiniz ve görmekle kalmayıp bazen mecburen izlemek durumunda olabilirsiniz.

Instagram reklam politikasını kullanıcıyı rahatsız etmeyecek bir şekilde hazırladı. Her firmanın verdiği reklamı yayınlamak yerine seçili ve güzel içeriğe sahip video reklamları yayınlayacak. Video reklamlar kullanıcıların ilgi alanlarına göre gösterilecek ve otomatik olarak oynatılacak. Otomatik oynatımın herhangi bir ayar yardımıyla kapatılıp kapatılamayacağı bilinmiyor ama reklamların çokta fazla rahatsız edici olması beklenmiyor.

Reklam veren şirketler en fazla 15 saniye uzunluğunda video hazırlayabiliyorlar. Videoyu kurumsal profillerine yükledikten sonra gerekli işlemler yapılıyor ve milyonlarca Instagram üyesi bu reklamı görmeye başlıyor. Bu reklam politikasıyla Instagramın sonu çok sıfırlı paralar kazanması bekleniyor.

Instagram'ın mobil uygulamalarına aşağıdaki bağlantıları kullanarak ulaşabilirsiniz.

Snapchat Yakında Reklam Almaya Başlayacak

iPhone 6'nın Reklam Panosu da Büküldü

YORUMLAR