Instagram'da Beğendiğiniz Fotoğraflar Yaşınızı Ele Veriyor

Instagram'da Beğendiğiniz Fotoğraflar Yaşınızı Ele Veriyor

Sosyal medyada gerçekleşen aktivitelere odaklanan araştırmacılar, Instagram'daki kullanıcı hareketlerinden faydalanarak yaş tespiti yapabilecekleri bir yöntem buldular. 

Sosyal medya uygulamalarındaki kullanıcıların davranışları üzerinde bir takım araştırmalar yapan Penn State Üniversitesi araştırmacıları kullanıcıların yaşlarını belirleyecek bir yöntem geliştirdiler. Geliştirilen yöntem ile kullanıcılara sunulacak reklamlar ve hizmetler üzerinde düzenlemeler yapılabilecek ve böylece reklamlar doğru kitle ile buluşacak. Geliştirilen yöntem özellikle reklam verenlerin hoşuna gidecek.

Instagram üzerinde araştırma yapan Penn State Üniversitesi araştırmacıları uygulamanın genç kullanıcılarına odaklanarak bir takım sonuçlar elde etti. Uygulamanın genç kullanıcılar arasında popüler olması nedeniyle bu kesime yöneldiğini belirten araştırmacılar, gençlerin beğendikleri ve yorum attıkları gönderileri analiz ederek yaş tespiti yapmanın yolunu bulmayı başardılar. Facebook ve Twitter gibi ortamlarda da kullanıcıların benzer tepkiler verdiğini açıklayan araştırmacılar, bu bilgilerin reklam verenler için çok değerli olduğunu da belirtiyorlar. 

Elde edilen analizlerle sosyal medyada çıkan reklamlar kullanıcılarla en fazla ilgili olacak şekilde düzenlenebilecek ve böylece hem reklamveren, hemde kullanıcı bu yöntemden faydalanacak.

Snapchat Artık Reklam Göstermeye Başlayacak

WhatsApp Yazışmaları Mahkemede Delil Olarak Kullanılamayacak


YORUMLAR