Instagram'da Küfür ve Hakaretler Engellenebilecek

Instagram'da Küfür ve Hakaretler Engellenebilecek

Instagram'da paylaşılan fotoğraf ve videoların altına yazılan küfürler ve hakaretler bundan sonra otomatik olarak silinecek. Instagram şu sıralar otomatik küfür silecek bir araç üzerinde çalışıyor.

Facebook'un sahibi olduğu Instagram, kötü niyetli kullanıcıların önünü kesecek bir özelliği ilerleyen günlerde devreye alacak. Instagram'ın şu sıralar üzerinde çalıştığı özellik fotoğraf ve videoların altına yazılan küfürleri ve hakaretleri otomatik olarak silecek. Özellikle profesyonel Instagram hesaplarında görülmesi istenmeyen kelimeler bundan sonra basit bir şekilde engellenebilecek ve tekrarı mümkün olmayacak.

Öncelik olarak şirketler ve ürünler için hazırlanan yeni özellik sayfa yöneticileri tarafından kullanılabilecek. Sayfa yöneticisi görmek istemediği "sansürlü" kelimelerden oluşan bir listeyi Instagram'a iletebilecek ve böylece rahatsız edici kelimeleri görmekten kaçınacak. Öte yandan Facebook'un da hazır olarak sunduğu küfür, hakaret ve ırkçılık içeren kelime listesi de basit bir düğme ile devreye alınabilecek. Tamamen opsiyonel bir şekilde kullanıcılara sunulacak yeni özelliğin ne zaman devreye alınacaği bilinmiyor. 

Instagram'ın yeni özelliği şu anlık şirketlerin kullanımına sunulacak olsa da ilerleyen günlerde sansür özelliğinin tüm kullanıcılara açılabileceği tahmin ediliyor.

Bilgisayardan Instagram'a Fotoğraf Nasıl Yüklenir?

Instagram Profilinizi Güvende Tutmak için 5 Öneri

YORUMLAR