Instagram’da Onaylı Kullanıcıların Bilgileri Tehlikede Olabilir

Instagram’da Onaylı Kullanıcıların Bilgileri Tehlikede Olabilir

Instagram yazılımdaki bir açık, onaylı kullanıcıların e-posta adreslerinin ve telefon numaralarının deşifre olmasına neden oldu. Instagram yaptığı açıklamada, yazılım hatasının hesap şifreleri ve özel bilgileri kapsamadığını, kullanıcıların bu konuda endişe etmemeleri gerektiğini söyledi.

Instagram’ın onaylı kullanıcıları, e-posta adreslerinin ve telefon numaralarının sızdırılması tehlikesiyle karşı karşıya. Şirket konuyla ilgili yaptığı açıklamada, hesap şifrelerinin çalınmadığını belirtirken, kullanıcıların özel bilgilerinin güvende olduğunu söyledi.

Instagram, uygulama yazılımından kaynaklanan bu açığın düzeltildiğini, ancak kullanıcıların güvenliklerine dikkat etmesi gerektiğini belirtti.

Saldırganlar onaylanmış hesapların kaçını hedef aldı ya da belli bir kişinin hesabını mı ele geçirmeye çalıştı bilmiyoruz. Instagram konuyla ilgili fazla açıklama yapmazken, bu saldırının Selena Gomez’in Instagram hesabının hacklenmesi ve özel fotoğraflarının açığa çıkmasıyla bir ilgisi var mı henüz bilmiyoruz.

Instagram'da 125 milyon takipçiyle "en çok takip edilen insan" olan Selena Gomez’in Instagram’ı kısa bir süre önce siber korsanlar tarafından hacklenmişti. Daha sonra hackerlar Gomez'in eski erkek arkadaşı Justin Bieber’in birkaç çıplak fotoğrafını hesaptan yayınlamıştı. Olaydan sonra Selena Gomez, hesabını hızlıca geri almış ve paylaşılan fotoğrafları da hesaptan kaldırmıştı.

Sosyal ağlar çok hızlı bir şekilde büyüyor. Özellikle takipçi sayısı milyonları bulan ünlüler, siber saldırıganların tabiri caizse gözdesi durumunda. Haliyle güvenlik konusu her şeyden önce geliyor. Instagram’ın bu hızlı müdahalesi de olası bir hacklenme vakasını saf dışı bırakmış gibi gözüküyor.

Selena Gomez'in Instagram Hesabı Hacklendi, Justin Bieber'ın Uygunsuz Fotoğrafları Ortaya Çıktı!

Bilgisayar Korsanlarının Mavi Tik Tuzağına Dikkat!

Instagram'a Bilgisayardan Nasıl Fotoğraf Yüklenir?

YORUMLAR