Instagram'da Paylaşılan Fotoğraflar Yoruma Kapatılabilecek

Instagram'da Paylaşılan Fotoğraflar Yoruma Kapatılabilecek

Sosyal medyanın dev uygulamaları arasındaki konumunu koruyan Instagram, paylaşılan resimlere yorum yapmayı devre dışı bırakma özelliğini getiriyor.

Popüler resim ve video paylaşma uygulaması olarak hizmet veren Instagram, özellikle yüksek sayıda takipçiye sahip hesapları ilgilendiren bir özelliği önümüzdeki günlerde kullanıma sunacak. Instagram'ın şu sıralar üzerinde çalıştığı özellik ile paylaşılan fotoğraflara yorum atılması devre dışı bırakılabilecek. Yeni özellik ile "troll" hesapların önüne geçilmesi düşünülüyor.

Hatırlayacağınız üzere geçtiğimiz haftalarda ortaya çıkan bir özellik ile Instagram kötü kelime içeren yorumları engelleyebiliyordu. İlk etapta sadece şirket hesapları için kullanıma sunulan bu özellik kısa bir süre sonra benzer bir şekilde kişisel hesapları ilgilendirecek şekilde kullanıma sunulacak. Buna göre Instagram'ın kullanıma sunacağı yeni özellik sayesinde kullanıcılar rahatsız edici buldukları yorumları filtreleyebilecek ve diledikleri taktirde de paylaştıkları fotoğrafa yorum yapılmasını devre dışı bırakabilecekler. Yeni özellik ilk etapta yüksek kullanıcı sayısına sahip hesaplarda aktif edilecek ve daha sonra ilerleyen günlerde tüm kullanıcılar özellikten faydalanabilecek.

Instagram'da Beğendiğiniz Fotoğraflar Yaşınızı Ele Veriyor

Instagram İleti ve Profillere Çeviri Desteği Ekliyor


YORUMLAR