Instagram'da Videosunu Paylaşınca Tutuklandı!

Instagram'da Videosunu Paylaşınca Tutuklandı!

ABD'nin Texas eyaletinde en çok arananlar listesinde bulunan bir suçlu, Instagram'da videosunu paylaşır paylaşmaz güvenlik güçlerince yakalandı. Güvenlik kuvvetlerinin raporuna göre suçlu, birçok silah ve cephaneyle birlikte kendini Instagram'da görüntülemekte bir sakınca görmemiş.

18 yaşında olan Christopher Ricardo Gonzalez isimli şüpheli, Texas eyaletinin en çok aranalar listesinde yer alıyor. Little Chris takma adıyla suç işleyen şahıs, Instagram'da paylaştığı videoda hatırı sayılır derecede fazla silah ve mühimmatla beraber poz vermiş olarak görülüyor.

Zanlı, kiralamış olduğu bir Chevrolet SUV araca binerken saptandı ve bir suç ortağı ile beraber takibe alındı. Takip edildiğini anlayan Gonzales, kaçarken arabasıyla bir telefon direğine çarparak aracı yaya olarak terk etmeyi denedi, ancak polis köpeklerini atlatamadı ve yakayı ele verdi.

Yetkililer, Gonzales'in sosyal paylaşım hesaplarını GPS kullanarak takip ederek, söz konusu paylaşımı yaptıktan kısa bir süre sonra zanlıyı yakalamayı başardılar.

Gonzales, güvenlik kuvvetleri tarafından cinayet, silahlı soygun, zorla mekan basma ve tehdit gibi suçlardan aranıyordu.

Siber Dünya'nın Joker'ını Yakalatacak Bilgilere 3 Milyon Dolar Ödül

Her Gün Siber Suçlu Olmanın Kıyısından Dönüyoruz ya da Tamamen Suçluyuz

YORUMLAR