Instagram'da Yeni Reklam Alt Yapısı Hizmete Giriyor

Instagram'da Yeni Reklam Alt Yapısı Hizmete Giriyor

2012 yılında Facebook tarafından 1 milyar dolar karşılığında satın alınan ve 300 milyonun üzerinde aktif kullanıcıya sahip olmasına rağmen çok verimli bir kaynak yaratmayan Instagram reklam alt yapısını değiştirdi.

Carousel tipi galeri adı verilen sistemle aynı Facebook ve Twitter’da olduğu gibi Instagram’da da ana sayfada sponsorlu içerikler gösterilmeye devam edilecek. Böylelikle markaların gönderimleri, tek paylaşımda sağa sola sürüklenebilecek şekilde küçük galeriler halinde sunularak daha kolay ulaşılabilir hale getiriliyor.

Carousel galerinde dolaşırken fotoğrafların altındaki butona tıklandığında ilgili linklere bağlanılıyor. Şu anda sınırlı kullanıcı üzerinde test edilen uygulama olumlu sonuçlar vermesi halinde bütünüyle hayata geçirilecek.

Kullanıcıları rahatsız etmeden etkileşimli reklam galerileri hazırlamak isteyen Instagram, Carousel tipi galeriyle bunu biraz başarmayı hedeflemiş. Instagram’ın galeri ana yapısını bozmadan bu şekilde reklam alt yapısı kullanıyor olması kullanıcıları memnun edebilir. Sonuç olarak birden bire bir reklam açılır penceresi ya da ekranın altında rahatsız edici pencereler kullanılmıyor.

Instagram’la İlgili Bilmek İsteyeceğiniz Her Şey

300 Milyon İnsan Instagram Kullanıyor!

Instagram'da Tüm Zamanların En Çok Beğenilen Fotoğrafları

YORUMLAR