Instagram'da Yine Meyve Paylaşan Hacker Ortaya Çıktı

Instagram'da Yine Meyve Paylaşan Hacker Ortaya Çıktı

Yaklaşık olarak Haziran ayında Instagram kullanıcı hesaplarında beliren garip bir hack nedeniyle, pek çok kullanıcının fotoğrafları arasına onlarca farklı meyvenin fotoğrafı da eklenmişti. Oldukça ilginç olarak nitelendirilen bu durumun son bir kaç gündür yeniden ortaya çıktığı ve bu sefer meyve fotoğraflarının yanında meyveli bazı içeceklerin de resimlerinin izinsiz olarak paylaşıldığı farkedildi.

Bu izinsiz paylaşımlarda bir diyet sitesinin ziyaret edilmesi için paylaşımda yazanan kişinin profil sayfasındaki linke tıklanması gerektiği yazılı oluyor ve Instagram'ın sözcüsünden de konu hakkında resmi bir açıklama geldi:

"Geçen gece kullanıcılarımızın küçük bir kısmı hesaplarından istenmeyen fotoğrafların yayınlandığını gördüler. Güvenlik ve spam takımımız hemen tehlike altındaki hesapları kontrol altına aldı ve paylaşılan fotoğraflar silindi."

Profil bilgilerinde yer alan ve ziyaret edilmesi amaçlanan sitenin adresi ise BBC'nin bir sitesine benziyor ancak tamamen sahte. Eğer sizin de Instagram profilinizde benzer bir sorun mevcutsa linklere tıklamamanızı ve şifrenizi değiştirmenizi öneriyoruz. Hackerların kullanıcı profillerine nasıl ulaştıklarına dair bir bilgi maalesef ne Instagram ne de Facebook tarafından bildirilmedi.

Google Çeviri neredeyse mükemmel

YORUMLAR