Instagram'dan Snapchat ve Telegram'a Engelleme Geldi

Instagram'dan Snapchat ve Telegram'a Engelleme Geldi

Popüler resim ve video paylaşma uygulaması Instagram'dan herkesi şaşırtan bir engelleme geldi.

Facebook'un satın aldığı ve yükselişine hızla devam eden Instagram, geçtiğimiz gün ilginç bir karar alarak kullanıcılarının tepkisini aldı. Buna göre artık Instagram biyografisinde Snapchat ve Telegram linkleri doğrudan bağlantı olarak yazılamayacak. Neden böyle bir karar aldığı bilinmeyen Instagram, diğer bağlantılara herhangi bir kısıtlama getirmedi. Buna göre artık, Instagram profiline Snapchat veya Telegram bağlantıları eklemeye çalışıldığında "Eklediğiniz bağlantı Instagram'da desteklenmiyor" şeklinde uyarı alınıyor.

Facebook ve Instagram yetkililerinden henüz bir açıklama gelmiş değil. Neden böyle bir kısıtlama geldiği hakkında bir bilgi bulunmuyor. Facebook, Twitter ya da Kik gibi web sitelerinin kullanıcı adreslerinin eklemesinde herhangi bir problem yokken Snapchat ve Telegram linklerinde destek olmaması "acaba kasıt mı var?" sorusunu akıllara getiriyor. Ayrıca belirtmemiz gerekiyor ki, Snapchat ve Telegram'ın sadece kullanıcı adları "hakkında" kısmına halen yazılabiliyor. Instagram özellikle link kısmına bu hesapların yazılmasını engellemiş.

Olayın perde arkasını ilerleyen günlerde göreceğiz. Öte yandan Snapchat ve Telegram'ın bu olaya olan tavırları da merak konusu.

Instagram Güvenlik Önlemlerini 2 Katına Çıkarmaya Hazırlanıyor

Instagram'ın Çoklu Hesap Özelliğinde Açık Keşfedildi, Bildirimleriniz Başkasına Gidebilir

YORUMLAR