Instagram'dan Snapchat'e Rakip Uygulama: Bolt

Instagram'dan Snapchat'e Rakip Uygulama: Bolt

Instagram, mobil cihazlarda fotoğraf ve video paylaşımına yepyeni bir soluk kazandıran yeni uygulaması Bolt’u Android ve iOS kullanıcılarına ücretsiz olarak sundu. Kısa sürede büyük ilgi gören uygulamanın detayları haberimizde.

Instagram tarafından geliştirilen Bolt, mobil kullanıcılara tek dokunuşla fotoğraf ve video paylaşma kolaylığı sunuyor. Kullanıcılar istedikleri kişiye bir kere dokunduklarında fotoğraf, uzun dokunduklarında video paylaşımında bulunmuş oluyorlar. Telefonu sallayarak veya basit bir kaydırma hareketiyle de gönderim işlemi geri alınabiliyor. Fotoğraf veya video karşı tarafa ulaştığında tıpkı Snapchat'teki gibi görüntülendikten sonra otomatik olarak siliniyor ancak alıcı metin mesajı veya bir fotoğrafla yanıt gönderebiliyor.

Kullanıcıların e-posta veya telefon numaralarını vererek kullanabildikleri yeni fotoğraf ve video paylaşım uygulaması Instagram Bolt, toplu olarak paylaşım yapma izni de veriyor. Kullanıcılar rehberlerindeki 20 kişiye aynı anda istedikleri bir fotoğraf ve videoyu gönderebiliyor.

Instagram’ın Snapchat’e yanıt niteliğinde hazırladığı yepyeni uygulaması Bolt’un Android sürümü şu anda Türkiye’de kullanımda olsa da, iPhone ve iPad kullanıcılarının biraz daha beklemesi gerekiyor.

YORUMLAR