Instagram'ın Çoklu Hesap Özelliğinde Açık Keşfedildi, Bildirimleriniz Başkasına Gidebilir

Instagram'ın Çoklu Hesap Özelliğinde Açık Keşfedildi, Bildirimleriniz Başkasına Gidebilir

Geçtiğimiz hafta Instagram'ın kullanıma sunduğu çoklu hesap özelliğinde önemli bir açık bulundu. Eğer bu özelliği kullanıyorsanız bildirimleriniz başkasına gidebilir.

Instagram, uzun süre testlerini yaptığı çoklu hesap özelliğini geçtiğimiz hafta tüm kullanıcıları için kullanıma sundu ve kullanıcıların büyük bir çoğunluğu bu işleve sahip oldu. Ancak görünüyor ki, Instagram testlerini tam yapamamış. Instagram'ın yeni özelliğinde bug keşfedildi. Yeni özellik ile gelen "bug", farklı hesapların bildirimlerini birbirine bağlıyor. 

Yeni özellikle bulunan bug farklı hesaplardaki direkt mesajların ve bildirimlerin başka kullanıcılara iletilmesini sağlıyor. Kafalarınızı çok karıştırmadan örnek ile açıklayalım. Elimizde 3 farklı hesap ve 2 farklı telefon olsun. Bu 3 hesabın isimleri A, B ve C olsun. İlk önce A hesabı birinci telefonda açılsın. Daha sonra B hesabı da ikinci telefonda açılsın. Buraya kadar herşey normal. Eğlence şimdi başlıyor. Geriye kalan C hesabı ise her iki telefonda da çoklu hesap özelliği kullanılarak eklensin. Yani birinci telefonda A ve C hesapları, ikinci telefonda da B ve C hesapları açık olacak. Hesaplar eklendikten sonra bug devreye giriyor. Bug sayesinde birbirinden bağımsız olan A ve B hesapları artık bağlı hale geliyor ve bildirimleri birbirine gidiyor. Biraz ilginç bir bug olduğunu söylemek mümkün.

Bu durum şirket hesabı ve kişisel hesaba aynı telefonda sahip olan kullanıcılar için biraz can sıkıcı olabilir. Açığı ortaya çıkaran Android Central, Instagram ile iletişime geçtiklerini ve durumdan haberdar olduklarını belirtiyor.

Instagram, Videoların İzlenme Sayısını Göstermeye Başlıyor

Instagram Çoklu Hesap Desteği Tüm Kullanıcılar için Aktif

YORUMLAR