Instagram'ın Değeri 35 Milyar Dolara Ulaştı!

Instagram'ın Değeri 35 Milyar Dolara Ulaştı!

Bu hafta Instagram hakkında ardı ardına gelişmeler yaşanıyor. Birkaç gün önce 300 Milyon kullanıcısı olduğunu açıklayarak Twitter’ı bile gölgede bırakan ve yeni filtrelerini kullanıma sunan Instagram’ın en sonunda piyasa değeri de zirve yaptı.

Bugün Amerika’da CitiGroup tarafından yapılan açıklamaya göre, Instagram’ın değeri tam 35 Milyar dolar! Bir fotoğraf uygulaması için muazzam bir rakam. Hatırlanacağı üzere Instagram, 27 Milyon kullanıcısı varken ve sadece Apple cihazlarda çalışırken, 300 Milyon doları nakit, kalanı ise hisse verilerek Facebook tarafından satın alınmıştı. Android uygulaması çıkar çıkmaz 1 Milyon kez indirilen uygulamanın bugün geldiği nokta, Facebook yani Mark Zuckerberg’in ne kadar doğru yatırım yaptığını gösteriyor.  

Şirketin bundan önceki değeri 19 Milyar dolardı. Yeni değerlendirmeyle beraber Facebook’un hisse değerleri de yakın zamanda artacaktır. 2012 Nisan ayında alınan bir fotoğraf paylaşım uygulamasının, dev sanayi tesislerinden daha yüksek bir değere sahip olması, mobil teknoloji ve uygulama dünyasının potansiyelini gözler önüne seriyor.

16 Milyon PlayStation 4 Satıldı!


YORUMLAR