Instagram'ın En Çok Kullanılan Filtresi Belli Oldu

Instagram'ın En Çok Kullanılan Filtresi Belli Oldu

Popüler fotoğraf paylaşma platformu Instagram’da en çok kullanılan fotoğraf filtresi istatistikleri açıklandı. Instagram’ın en popüler filtresi hangisi, haberimizde.

2010 yılında iOS platformuyla birlikte ortaya çıkan Instagram, sunduğu fotoğraf filtreleriyle kullanıcıların oldukça ilgisini çekerek kısa zamanda popüler olmayı başarmıştı. 2011 yılında Android platformuna da gelerek popülerliğini katlamaya devam eden Instagram’ın bu yükselişini fark eden Facebook da 2012 yılında Instagram’ı satın almıştı.

Uygulamanın gelişimi her geçen gün devam ederken, sürekli yeni filtreler eklenmeye devam ediyordu. Şu an 20’den fazla fotoğraf filtresi bulunan Instagram’ın en çok kullanılan filtresi belli oldu. İstatistiklere baktığımızda fotoğraf filtrelerinin kullanım oranı açıkça görülüyor.

Ne tuhaftır ki Instagram’da en çok kullanılan fotoğraf filtresi yüzde 81.5’lik bir oranla “Normal” seçeneği oluyor. Uygulamada kullanılabilecek pek çok filtre varken, filtresiz seçeneğinin bu kadar çok kullanılması gerçekten şaşırtıcı.

Ancak filtresiz seçeneğinin bu kadar çok kullanılmasının elbette haklı sebepleri var diye düşünüyorum. Çünkü Retrica, VSCOcam gibi gelişmiş fotoğraf düzenleme uygulamalarının popüler olmasıyla birlikte Instagram filtreleri ikinci plana itilerek sadece fotoğraf paylaşma platformu hale geldi. Bakalım ilerleyen günlerde Instagram yeni bir atak yaparak, kaybettiği tahtını yeniden kazanabilecek mi merakla bekliyoruz.İnternetin İlk Göz Ağrısı '.com' Uzantısı 30 Yaşına Bastı

YORUMLAR