Instagram'ın İlk Reklamı Göründü

Instagram'ın İlk Reklamı Göründü

Dünyanın en geniş sosyal ağı Facebook’un fotoğraf paylaşma servisi Instagram’ın ilk reklamı göründü. Milyonlarca kullanıcının anını paylaştığı popüler uygulamada reklamlarını yayınlayacak markaların isimleri belli oldu.

Üç sene önce kurulan, kullanıcılara çektikleri fotoğraf ve videolar üzerinde çeşitli fitreler uygulayarak bunları paylaşma imkanı sunan Instagram, 150 milyondan fazla üyesi ile oldukça popüler bir mecra. Bu denli popüler bir servis olmasına rağmen, kullanıcılara herhangi bir reklam içeriği göstermeyen Instagram, geçtiğimiz ay resmi blog üzerinden yaptığı açıklamayla herkesi şaşırtmıştı. Bir süredir reklam çalışmaları içerisinde olan Instagram, sponsorlu gönderileri yavaş yavaş göstermeye başladı. Başlangıçta Adidas, Ben & Jerry's, Burberry, General Electric, Lexus, Levi's, Macy's, Michael Kors, PayPal ve Starwood gibi popüler markalarla anlaşan Intagram, ilk reklamını 1 milyondan fazla kullanıcının takip ettiği moda dünyasının önemli ismi Michael Kors’tan aldı.


Her ne kadar Instagram, kullanıcılara sponsorlu gönderileri kolayca gizleyebileceklerini belirtse de reklam gösterimlerinin tamamen kapatılmaması kullanıcıları oldukça kızdırsa da, ilk reklamın 200.000’den fazla beğeni alması düşündürücü.

Google Glass Aksesuarları Göründü

YORUMLAR