Instagram’ın İlk Sosyal Topluluğu @music Kuruldu

Instagram’ın İlk Sosyal Topluluğu @music Kuruldu

Instagram’ın CEO’su Kevin Systrom kişisel bloğunda ilk resmi sosyal topluluğu kurduklarını açıkladı. Yeni topluluk @music, Instagram’a yeni bir hareket katacak.

@music sosyal topluğu Instagram’da müzikle uğraşan herkesin ilgisini çekecek. Böylelikle "özel" bir başlık altında daha rahat bir araya gelebilecekler. Kevin Systrom müzik ile profesyonel ya da amatör, uğraşan herkesin bu toplulukta buluşmasını bu kitlenin birbirinden kopmamasını amaçladıklarını yazdı.

Sanatçıları Instagram’da yeteneklerini sergiliyor olması yeni bir şey değil. Bunu yıllardır hesapları üzerinde yapıyorlardı. Bu tip paylaşımları belli başlıklar altında sınıflandırmak hem takipçilerin, hem de müzik ile yakından ilgilenen kullanıcıların @music altında buluşmasını sağlayacak.

@music sosyal topluluğu bugün açıldı. Bu sosyal topluluk dahilinde müziği ve müzikle uğraşan herkesi keşfetmek ve takip ederek ufkumuzu genişletmek mümkün olacak. Kevin Systrom bloğunda, müziğin yaşamın vazgeçilemez bir parçası olduğunu, daha yeni ve daha özgün keşiflerde bulunmak için bu topluluğun bir başlangıç olacağını yazdı. Instagram’ın ilerideki günlerde @music benzeri yeni sosyal topluluk kategorileri açabileceğinin de müjdesini verdi.

Tamindir'i Artık Instagram'dan da Takip Edebilirsiniz

Instagram 500 Milyona Ulaştı, Kardeşi Olan Uygulamaları Yakaladı

Instagram’la İlgili Bilmek İsteyeceğiniz Her Şey

YORUMLAR