Instagram'ın Yeni Algoritması Popüler Gönderileri En Tepede Tutacak

Instagram'ın Yeni Algoritması Popüler Gönderileri En Tepede Tutacak

Yaklaşık 2 yıl önce  Facebook tarafından satın alınan popüler video ve resim paylaşma uygulaması Instagram, yeni algoritmasıyla Facebok gibi bir haber kaynağıma sahip olacak.

Kullanıcıların Instagram'da daha fazla vakit geçirmesini amaçlayan Facebook, Instagram'ın algoritmasında değişiklikler yapılacağını geçtiğimiz aylarda söylemişti. Kullanıcılara zaman akışında yeni bir düzen ile gönderilerin gösterilmesini hedef alan yeni algoritma sonunda devreye alınıyor. Önümüzdeki aydan itibaren yeni algoritma dünya genelindeki kullanıcılara açılmış olacak. Yeni algoritma Instagram'ın son zamanlarda yaptığı değişikliklerden en göze batanı olacak.

Bugüne kadar yapılan paylaşımları kronolojik sıraya göre gösteren Instagram, yeni algoritmasıyla birlikte kullanıcıların ilgi alanlarına göre gönderileri sıralayacak. Popüler olan gönderiler de haber kaynağının en tepesinde yer alacak. Böylece kullanıcılar Instagram'da daha fazla zaman geçirebilecekler. Yeni haber akışı ile kullanıcıların hiçbir gönderiyi ve olayı kaçırmamaları da hedefleniyor. Konuyla ilgili resmi blogu üzerinden açıklama yapan Instagram, kullanıcıların yüzde 70'inin haber akışını kaçırdığını aktarıyor. Yeni algoritma ile birlikte bu sorunun da ortadan kalkacağını aktaran Instagram, önümüzdeki aydan itibaren yeni algoritmasını tüm dünyaya açacak. 

Böylece Instagram'da yüksek etkileşimli resimler ve videolar paylaşmak oldukça önem taşıyacak. Doğru hashtag kullanımı, doğru filtreler ve yüksek çözünürlüklü resimler kullanıcıların popüler olmasında kilit rol üstlenecek.

Instagram'da Daha Çok Beğeni Almak için Doğru Hashtagler Nasıl Bulunur?

Çok İşinize Yarayacak 10 Muhteşem Instagram Kurnazlığı

Instagram'da Daha Çok Beğeni ve Yorum Almak için Bilimsel Olarak Yapmanız Gerekenler

YORUMLAR