Instagram'ın Kullanıcı Önerme Özelliğini Fark Ettiniz Mi?

Instagram'ın Kullanıcı Önerme Özelliğini Fark Ettiniz Mi?

Fotoğraf paylaşma rekorları kıran ve oldukça yaygın olarak kullanılan Instagram yeni bir güncelleme yaptı. Yaptığı bu güncellemeyi mağazadan herkese fark ettirerek değil de daha gizli bir şekilde yaptı.

Bir süredir kullanımda olan yeni özelliği bazı kullanıcılar hala fark etmiş değil. Instagram'ın yeni özelliği ise herhangi bir kişiyi takip ettiğinizde o kişiyle bağlantılı olan hesapları size göstermesi. Bu sayede daha çok hesaba kolaylıkla ulaşabiliyorsunuz. Mesela aşağıda ekran görüntüsünü gördüğünüz gibi Tolga Çevik'i takip ettiğiniz zaman onun çalıştığı yer olan Arkadaşım Hoşgeldin programının hesabı size önerilirken, Tolga Çevik'in mesleği komedyenlik olduğu için benzer komedyenlerin hesaplarını da sizlere öneriliyor.

Yeni diyebileceğimiz bu özellik konusunda Instagram yetkilileri herhangi bir açıklama yapmadılar. Uygulamanın yaptığı öneriler şimdilik herkes için aktifleştirilmedi. Eğer ünlü bir kişiyi veya markayı takip ederseniz bu özellik ancak o zaman karşınıza çıkıyor.

Instagram bu özelliği sayesinde kullanıcılarını takip çılgınına çevirebilir. Çünkü bulamadığınız birçok hesabı bu sayede bulabilecek ve bu hesabı da takip edeyim derken oldukça geniş bir kitleye ulaşabileceksiniz.

Siz Instagram'ın yeni özelliğini gördünüz mü?

Eğer hala bir Instagram uygulamasına sahip değilseniz aşağıdaki bağlantılardan ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

Tost Ekmeğinde Selfie Çılgınlığı

YORUMLAR