Intagram’da Artık Fotoğraflar Yeniden Paylaşılabiliyor

Instagram Fotoğraf Paylaşımı 1

Instagram’ın, bir süredir fotoğrafların tekrar paylaşılabilmesi adına yeni bir özellik üzerinde çalıştığı söyleniyordu ve nihayet söylentiler gerçek oldu. Instagram’ın yeni özelliği sayesinde, Instagram kullanıcıları artık herhangi bir üçüncü taraf uygulamaya ihtiyaç duymadan beğendikleri fotoğrafları takipçileriyle paylaşabiliyor.

Ancak beğenilen fotoğraflar aslında doğrudan paylaşılamıyor, beğendiğiniz fotoğrafı kendi hikayeniz içerisinde paylaşabiliyorsunuz. Beğendiğiniz bir fotoğrafı kendi hikayenizde paylaştığınızda ilgili fotoğraf, altındaki yorumlar görünmeden sadece orijinal sahibinin adı görünerek hikayenizde görünüyor. Hikayenizde paylaştığınız bu fotoğraflara dilediğiniz çıkartmaları da ekleyebiliyorsunuz.

Instagram Fotoğraf Paylaşımı 2

Yeni özelliği kullanmak için paylaşmak istediğiniz fotoğrafın altındaki kağıt uçak ikonuna tıklamanız gerekiyor. Daha sonra açılan menüde en üst kısımdaki “hikayene gönderi ekle” seçeneğini seçmeniz yeterli oluyor. Paylaşılan fotoğraflar hikaye ekranında küçültülüp büyütülebiliyor, arka planı değiştirilebiliyor ve üzerine yorum yazılabiliyor.

İlk olarak Instagram’ın Android sürümünde sunulan bu özelliğin, önümüzdeki günlerde İOS’a da getirilmesi bekleniyor.