Intel, 500 Dolarlık Lüks Akıllı Aksesuarı MICA'yı Tanıttı

Intel, 500 Dolarlık Lüks Akıllı Aksesuarı MICA'yı Tanıttı

Geçtiğimiz pazartesi günü gerçekleşen basın konferansında Intel, geçtiğimiz ocak ayından bu yana çalışılmakta olan bayanlara yönelik lüks giyilebilir aksesuarı "My Intelligent Communication Accessory", kısaca MICA'yı tanıttı.

495 dolarlık akıllı bileklik, kullanıcısına metin mesajlarını alma ve hızlıca yanıtlama; e-posta, Facebook veya Google bildirimleri alma fırsatı sağlıyor. Ancak MICA'yı diğer giyilebilir teknoloji ürünlerinden ayıran en büyük özelliği Bluetooth yerine veri ağı kullanması. Bulunan bölgenin operatörüyle yapılan bir anlaşma sayesinde operatörün 3G ağından yararlanan MICA bu sayede kullanıcılara daha ulaşılabilir bir ağ sunarak yolda da veri imkanı sağlıyor. Intel ve Opening Ceremony işbirliğinde girişilen proje daha çok bayanların ihtiyacı açısından tasarlanmış ve teknolojik özelliklerinden çok stili ve görünümüyle dikkat çekiyor.

Bildirimler ve mesajların yanısıra MICA ayrıca akıllı hatırlatıcı görevi üstleniyor. Bulunduğunuz bölgeye ve zaman göre katılacağınız etkinlik ve toplantıları size otomatik olarak hatırlatan cihaz her bir servis için ayrı şirketi kullanıyor. Konum bilgileri için Yelp verileri kullanılırken hatırlatıcı veritabanı de Intel ile birlikte TomTom firmasının bir ürünü. Yelp'in sunduğu konum bilgileri sayesinde MICA üzerinden yakınızda neler olduğunu aratabiliyor hatta puanlamaları da görebiliyorsunuz. Bu sayede lokal aramalar için MICA ciddi anlamda başarılı bir hizmet sunuyor. MICA'nın tüm bunları yapması için ise maalesef sadece 2 günü var. 2 günlük batarya ömrüne sahip cihazın kilidi arkasında bir micro-USB şarj noktası bulunuyor, akıllı bilekliği bu sayede şarj edebiliyorsunuz.

MICA'nın birçok farklı tasarıma sahip modelini birazdan sizlerle paylaşacağımız galerimizde bulacaksınız. Ancak ondan önce tüm stilin üstüne oturtulan 1.6-inçlik, 256 x 160 OLED ekrana değinecek olursak, MICA'yla tüm etkileşim buradan geçiyor diyebiliriz. Intel özellikle ekranın kalitesinı göz önünde bulundurarak modellerin tasarımlarını da buna göre şekillendirmek istemiş. Baktığımızda MICA'nın ekranı hiç de fena durmuyor.

MICA'nın işletim sistemi Linux'un bir türevi olarak tanıtılıyor. Aslında bu cihaz adına iyi bir haber gibi gözükmüyor, çünkü geliştiriciler herhangi bir yazılım/uygulama dahilinde MICA'ya yenilik getirmek isterlerse tamamen başka bir platforma yönelmek zorunda kalacaklar. Ancak Intel partnerleriyle beraber MICA'ya daha fazla özellik ve kullanılabilirlik katmak üzere çoktan yeni fikirler üretmeye başladıklarını söylüyorlar.

Sonuç olarak Intel ve Opening Ceremony, bayanların tarzına hitap edebilecek ve aynı şekilde tamamen onlara özel olarak hazırlanmış bir giyilebilir teknoloji ürününün dikkat çekeceğini düşünüyor. MICA'nın başlangıç fiyatı 495 dolar olarak düşünülmüş, üstelik firmalar lüks standartları altında bu fiyatın uygun olduğunu söylüyor ve MICA'nın bu yönde bir başarı tutturabileceğini düşünüyorlar. MICA aralık başlarına doğru Amerika'da satışa sunulacak.

Youtube'un Başı Dertte!

Google Chrome 39 Yayınlandı

YORUMLAR