Intel, 8. Nesil Core İşlemcilerini 21 Ağustos’ta Tanıtacak!

Intel, 8. Nesil Core İşlemcilerini 21 Ağustos’ta Tanıtacak!

İşlemci denilince ilk akla gelen ve piyasada lider konumda bulunan Intel, kısa bir süre önce Intel 8. Nesil işlemcisinin tanıtılacağı tarihi resmen açıkladı. 21 Ağustos tarihinde tanıtılacak olan yeni 8. Nesil Core işlemciler, performans açısından oldukça iddialı gözüküyor.

Şirket, yeni nesil işlemcilerini tanıtacağı tarihi 21 Ağustos olarak açıkladı. Resmi Facebook sayfasından canlı yayınlanacak olan tanıtım etkinliğinin detayı ile ilgili fazla bilgi verilmezken, bilgilere göre 8. Nesil Core ailesi önceki nesle göre kimi yerlerde yüzde 30, minimum ise yüzde 15’ten fazla performans sıçrayışıyla gelecek.

Bununla birlikte yeni nesil işlemciyle birlikte güçlendirilmiş VR (Sanal gerçeklik) bilgisayarlarında demo gösterimi yapacağı da belirtildi.

Şirket, Intel 7. Nesil işlemciye kıyasla radikal değişikliklerin olmayacağını söyledi. Intel’in ‘Coffe Lake’ adını verdiği yeni işlemcisi yine 14nm üzerine inşa edilecek. Intel böylece Broadwell, Skylake ve Kaby Lake’ten sonra 4. kez 14nm sürecinde işlemcilerini piyasaya sürecek.

Müşteriler benzer güç seviyelerinde daha fazla çekirdeğe sahip olacaklar. Core i5 ve Core i7 çipleri masaüstünde altı çekirdeğe, Core i3, Pentium ve diğer düşük güçlü dizüstü yongaları ise dört çekirdeğe atlayacak.

Intel’in bu strateji ile elbette rakibi AMD’yi geride bırakmak istiyor. Intel, saf işlem gücünü arttırmayı amaçladığı 8. Nesil işlemcisi ile beklentileri karşılayabilecek mi göreceğiz. Fiyat ve teknik detaylar hakkında daha fazla bilgiye sahip olmak için tanıtım gününü beklememiz gerektiğini de belirtelim.

Intel'in Yeni İşlemcisi Yaklaşık 9.000 Dolara Sunucuları Coşturacak

Yeni Intel i9 Core X İşlemcileri Tanıtıldı

Intel 100 Araçlık Otonom Araba Filosu Test Edecek

YORUMLAR