Intel Akıllı Arabalara Özel Ürettiği 2 Yeni İşlemcisini Duyurdu

Intel Akıllı Arabalara Özel Ürettiği 2 Yeni İşlemcisini Duyurdu

İşlemci pazarında AMD ile nefes nefese bir mücadele veren Intel, rotasını akıllı otomobillere yöneltti. Yeni işlemcilerini tanıtan Intel, akıllı otomobillere internet getirecek.

Son yıllarda teknoloji devlerinin akıllı otomotil platformuna kaymasıyla birlikte Intel'de bu modaya uydu ve gözünü akıllı otomobillere dikti. Bundan sonra otomobiller için de işlemci üretecek olan Intel, geçtiğimiz gün 2 yeni işlemcisini tanıttı. A3900 ve E3900 ürün koduna sahip olan işlemciler, yüksek Mhz güçleri ve hızlarıyla ilgi çekiyor. Akıllı otomobillere interneti de getirecek olan işlemciler önümüzdeki sene itibariyle satışa sunulacaklar.

Tanıtılan işlemcilerden Intel E3900 olanı akıllı otomobillere interneti getirecek ve giyilebilir nesnelerle bağlantı kurabilecek. Intel A3900 modeline sahip olan işlemci ise otomobil içi uygulamaların hayat bulması için kullanılacak. Otomobillere güç ve konfor sağlayacak iki yeni işlemcilerden E3900, dört çekirdekli ve 2.5 GHz hızında olacak. Araç içerisindeki neredeyse tüm kontrolleri üstelenecek işlemci olan E3900'a A3900 dijital sistemlerin kontrol edilmesinde yardımcı olacak. Tanıttığı işlemcileri bir de video ile süsleyen Intel, işlemcileri 2017'nin ilk çeyreği itibariyle satışa sunacak. Yayınlanan videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Otomobil Üreticileri Apple ve Google Elektrikli Arabalarına Karşı Birleşiyor

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Kendi Elektrikli Otomobili Günsel Model 1’i Tanıttı

YORUMLAR